Horoskopi Kinez • Qeni

Mund të ketë gëzim të vërtetë për Qenin gjatë vitit të Tigrit të Ujit. Mundësitë sociale janë të shumta. Ju mund të bashkoheni sërish me paketën tuaj në aktivitete argëtuese, duke garuar lart e poshtë kodrave. Ju jeni më popullor se kurrë këtë vit. Lidhjet tuaja në komunitet lulëzojnë në mundësi për karrierë dhe marrëdhënie. Ju mund të jeni duke marrë pjesë në festa, duke u bashkuar me grupe ose duke marrë një rol shërbimi publik në komunitet. Disa vendas të Qenit madje mund të kandidojnë për poste politike.
2022 ju vendos në mes të kohës së kultivimit të farës së ciklit tuaj 12-vjeçar. Kjo është kulmi i verës, kur moti është i ngrohtë dhe dielli shkëlqen fort. Kjo është koha kur në skenë shpërthejnë papritur mundësitë që keni kërkuar. Shërbimet tuaja tani janë në kërkesë. Të interesuarit po ju ndjekin. Karta juaj e vallëzimit është plot.
Në këtë vit, ka një fokus në marrjen e rrezikut. Tani, kur keni kaq shumë mbështetje nga miqtë dhe të dashurit, është koha të bëni diçka jashtë zonës suaj të rehatisë. Ju keni aftësinë për të thyer tavanet e xhamit dhe për të kapërcyer pengesat. Ju mund të thyeni rregullat kur bëhet fjalë për dashurinë dhe paratë.
Në vitin 2022 jeni më kreativ. Ju jeni në gjendje të merrni burime dhe t’i përdorni ato në mënyra të reja. Ju mund të aplikoni një grup aftësish për një lloj pune krejtësisht të ndryshme. Ose mund të bëni diçka vërtet aventureske, si p.sh. të merrni të gjithë familjen dhe të lëvizni në të gjithë vendin.

Karriera

Karriera juaj është mjaft e qëndrueshme këtë vit. Herë pas here, dikush mund t’ju kërkojë të merrni përsipër një projekt të ri. Por pjata juaj tashmë është mjaft e mbushur. Ju mund të zgjidhni fleksibilitetin, në mënyrë që të keni më shumë kohë me familjen dhe miqtë. Megjithatë, energjia përafrohet sa herë që dëshironi të dilni në qendër të vëmendjes, të merrni një punë të re ose të rriteni në kompani. Punoni në prapaskenë dhe më pas ecni përpara për të ndjekur objektivin tuaj.
Më 30 prill do të ketë një eklips diellor. Kjo është një kohë e shkëlqyeshme për të folur me mbikëqyrësit tuaj për një rritje të pagës, ose si të rriteni në kompani. Për më tepër, dikush mund të kontaktojë me ju me një propozim biznesi. Ju mund të konsideroni të shkoni me një kompani fillestare, për sa kohë që paketa e kompensimit garanton rrezikun.
Rreth hënës së plotë më 11 gusht, mund të merrni vlerësime për orët shtesë që keni bërë. Qeni, kjo është një kohë e mirë për të sugjeruar ndryshime sistematike për të përmirësuar atë që bëni.
Duke parë hënën e re më 23 dhjetor, dikush mund t’ju afrohet me një mundësi të shkëlqyer. Kjo është veçanërisht e mundur nëse zotëroni një biznes dhe po kërkoni të bashkëpunoni me dikë që ka para ose përvojë. Nëse po kërkon punë, është gjithashtu mjaft e lehtë të punësohesh tani.

Dashuria

Në marrëdhëniet e të gjitha llojeve, përgjithësisht ka energji të mirë për Qenin në 2022. Megjithatë, ekziston sfida që mund të mos keni shumë kohë për të kultivuar miqësi apo partneritete të reja. Në vitin e Tigrit të Ujit, po bëheni miq më të mirë me partnerin tuaj. Ju jeni në gjendje të mbështeteni tek njëri-tjetri dhe po bëheni një ekip i vërtetë. Nëse jeni në kërkim të dashurisë, do të bëni më të mirën duke i besuar mendimit tuaj dhe duke mos nxituar në marrjen e vendimeve. Dikush që është i interesuar për ju mund të ketë vlera të ndryshme dhe ju duhet ta peshoni këtë me faktorë të tjerë përpara se t’i përkushtoheni personit.
Rreth kohës së hënës së re më 30 maj, mund të ketë shumë diskutime rreth rregullimeve të jetesës. Kjo mund të përfshijë shokët e dhomës dhe miqtë e tyre. Ose familja juaj mund të jetë duke diskutuar nëse duhet të ndryshoni vendbanimin.
Eklipsi diellor i 25 tetorit mund t’ju gjejë duke bërë një njoftim të madh. Ju mund të prezantoni një të dashur të re me miqtë dhe familjen. Ju mund të shtyheni për ta bërë këtë marrëdhënie më të qëndrueshme.
7 dhjetori sjell në jetën tuaj një hënë të plotë dhe një shoqe të re të mundshme. Dikush që keni takuar kohët e fundit po rezulton të jetë një nga njerëzit më interesantë që keni takuar për një kohë të gjatë. Ju pëlqen sensi i tyre i humorit dhe zgjedhja e tyre e muzikës. Ky mund të jetë fillimi i një miqësie të bukur!

Shëndeti

Horoskopi kinez i Qenit 2022 ju paralajmëron kundër stresit ekstrem mendor dhe fizik. Ndërsa stresi fizik mund të çojë në probleme që lidhen me shtyllën kurrizore dhe nyjet, stresi mendor mund të shkaktojë sëmundje somatike dhe rraskapitje nervore. Merrni kohë për t’u kënaqur me aktivitete fizike si noti, vrapimi ose joga, për të arritur një shëndet të fuqishëm këtë vit. Shëndeti juaj fizik do të ketë një ndikim të drejtpërdrejtë në shëndetin tuaj mendor dhe anasjelltas, ndaj kujdesuni për të dyja.

Financat

Ka mundësi të mëdha financiare për ju në 2022, por do t’ju duhet të kërkoni për t’i gjetur ato. Është e dobishme të vendosni synime financiare përmes afirmimit ose meditimit. Qen, kjo mund t’ju ndihmojë të bëheni një magnet parash! Ju gjithashtu mund të keni ëndrra ose intuitë të shtuar për çështjet e investimeve. Bashkojeni këtë me një hetim të mirë të modës së vjetër dhe mund të bëni disa transaksione shumë të suksesshme.
31 Marsi sjell një hënë të re me energji jashtëzakonisht të mirë për ju kur bëhet fjalë për blerjen dhe shitjen e investimeve. Ju jeni në gjendje të nuhasni një marrëveshje të mirë edhe për produkte të prekshme. Nëse përfshihet një kontratë, ju gjithashtu duhet të jeni në gjendje të negocioni për një marrëveshje të madhe.
Hëna e plotë e 10 shtatorit mund t’ju sjellë një dhuratë financiare. Kjo mund të marrë formën e parave të gatshme nga një i afërm, ose mund të përfshijë një mundësi biznesi. Ndoshta ju mund të merrni edhe një kredi pa interes në momentin e duhur.