Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Horoskopi Kinez • Gjarpri

Për të lindurit në shenjën e Gjarprit, energjia harmonike e vitit 2021 mund ta bëjë atë një vit jashtëzakonisht të ngarkuar. Mundësitë po kalojnë nga disa drejtime. Në Shkurt, do të jeni në gjendje të merrni frymë dhe të relaksoheni. Por deri në fillim të Marsit, ju mund të ecni me një hap të mirë, dhe mund të mos ngadalësoni për pjesën tjetër të vitit. Disa mundësi do t’ju çojnë përpara në një territor të ri. Ndërsa disa të tjera do të sjellin njerëz nga e kaluara juaj, pozicione nga kompani për të cilat keni punuar më parë dhe projekte me të cilat tashmë jeni njohur. Do të ketë shumë mundësi për të ndërruar drejtime sa herë që dëshironi.
Ju po ndiqni rrugën tuaj të jetës këtë vit. Temat dhe projektet që ju interesojnë tani kanë një tërheqje më të madhe në jetën tuaj. Shpirtërisht, ndiheni më të harmonizuar. Dhe ju mund të eksploroni mënyra për t’u ndjerë të përfshirë në mirëqenien e vetes tuaj, të tilla si meditimi, joga, ose këndimi. Do depërtoni më shumë në brendësinë tuaj. Ju gjithashtu po lëvizni me më shumë besim drejt qëllimeve tuaja, duke kuptuar që Universi po ju ofron ndihmë.
Ka mundësi për udhëtime, veçanërisht udhëtime spontane. Dhe ndërsa këto udhëtime mund të dëmtojnë ekuilibrin e kartës suaj të kreditit, përvojat që do të keni do t’ia vlejnë. Me pak kërkime, është e mundur të bëni disa pazare me leverdi ndërsa jeni duke udhëtuar, dhe gjithashtu të shpenzoni në mënyrë ekonomike. Një udhëtim në një vend në natyrë dhe me gjelbërim ka shumë të ngjarë të sjellë një miqësi që zgjat gjatë gjithë jetës.
Ekzistojnë disa sfida rreth kujdesit për veten, pasi e keni të vështirë të përmbaheni në rutinën tuaj të zakonshme të ushtrimeve. Orari juaj i punës ose shkollës mund të jetë duke e ndërprerë stërvitjen tuaj. Por ka më shumë të ngjarë që thjesht të jeni mërzitur duke bërë të njëjtën gjë. Ju duhet të eksploroni disa mënyra të reja të të ushtruarit. Në një moment gjatë vitit, ju mund të ndryshoni përparësitë. Papritmas, një sport ose aktivitet bëhet më i rëndësishëm për ju, dhe tani do keni probleme të menaxhoni punën dhe shkollën në orarin tuaj. Aktivitete si ngjitja në shkëmb, lundrimi dhe çiklizmi në distanca të gjata janë disa mundësi.

Karriera

2021 demonstron qëllimin e tij në jetë përmes sektoreve të përjetshme dhe të qëndrueshme të punës dhe familjes. Pra, ndërsa ju keni tendencën të jeni më pak i lidhur me njohjen nga të tjerët, këtë vit mund të gjeni veten të vlerësuar profesionalisht në një mënyrë që nuk e keni ndjerë së fundmi. Për të ushtruar në mënyrë efektive autoritetin këtë vit vjen me shumë presion dhe mund të jenë cilësitë tuaja të konsiderueshme jo-materiale që ju bëjnë të dalloheni dhe ju japin mundësinë për të udhëhequr. Ju do të duhet të vendosni nëse është e përshtatshme për ju. Do të ishte më mirë të peshonit të mirat dhe të këqijat e përgjegjësive para se t’i kryeni ato.
Cilado qoftë rruga që zgjidhni, do të jetë veçanërisht e rëndësishme për ju që të jepeni plotësisht në punën tuaj. Shenja e Gjarprit është e prirur për shpërqendrim, veçanërisht pasi lidhet me afatet, por nuk do të ketë shumë vend për gabime në vitin e Buallit.
Nëse kërkoni një tranzicion, do të jeni të lumtur të dini se jeni i vetmi me çdo fleksibilitet këtë vit. Sidoqoftë, më e mira që mund të prisni do të ishte një lëvizje dytësore me më shumë hapësirë për të vepruar. Në përgjithësi, më së miri është të shqyrtoni gjërat në fushën tuaj dhe të përpiqeni të nxirrni përfitimet. Nëse ju pëlqen ajo që bëni, ka të ngjarë të jetë kështu sepse ju jep një shkallë të caktuar lirie. Këtë vit, bëjeni veten të paçmuar dhe siguroni përgjithmonë ato përfitime që dëshironi. Në varësi të përgatitjes tuaj, Hëna e shtatë dhe e tetë mund të paraqesë një mundësi të shkëlqyeshme ose të sjellë pasiguri serioze.

Dashuria

– Shenja e Gjarprit zakonisht nuk është e shpejtë për të krijuar një marrëdhënie. Sidoqoftë, në këtë vit të Buallit, qasja drejt partneritetit mund të jetë një mënyrë e favorshme për të shprehur përparësitë tuaja dhe për të shfaqur pjekurinë tuaj. Një nga arsyet që ju në përgjithësi nuk jeni aq të shpejtë për t’u angazhuar është sepse jeni plotësisht të vetëdijshëm se duke bërë kështu gjithmonë rrezikon një ngatërrim të karmës. Pra, viti 2021 ju fton të krijoni interesat tuaja të dashurisë në një kornizë më mbështetëse të qëllimeve të ndërsjella. Ju mund të keni vërejtur që viti që lamë pas ju dha një kuptim më të mirë të asaj që ka rëndësi për ju në partneritet dhe asaj që ju qartë po kërkoni.
Tashmë, ju mund t’i sintetizoni këto përparësi në një sërë kualifikimesh për partnerët e mundshëm. Ajo që do ta bëjë çdo marrëdhënie të zgjasë për ju është një botëkuptim i përbashkët dhe respekt për kufijtë personalë. Ju mund t’i krijoni të dyja këto këtë vit. Mënyra juaj e kontrollit për disa mund të duket e pamëshirshme, por nëse jeni duke krijuar romancë këtë vit, nuk jeni këtu për të humbur kohën e askujt.
Pra, partneri i ardhshëm duhet të jetë në përputhje me rrethanat dhe të ketë durim. Jini të gatshëm për njohje dhe shijoni çdo hap. Këtë vit, një Lepur do të ishte një zgjedhje joshëse, pasi ata janë të ndjeshëm këtë vit, dhe ju do të dukeni më i fuqishëm në sytë e tyre. Për ata që janë në një lidhje tashmë, nëse marrëdhënia juaj i mbijetoi kritikave të vitit të shkuar, partneriteti juaj do të ketë një themel më të fortë për të punuar me të këtë vit.

Shëndeti

Fizikisht, të lindurit në shenjën e Gjarprit po ja dalin mirë që nga fillimi i Vitit të Ri Kinez 2021. Ata janë plot energji. Sidoqoftë, nuk përjashtohet të kalojnë gjendje të lehta depresive dhe ankth kalimtar. Këto madje mund të çojnë në disa netë të ndjekura nga pagjumësia. Gjarpri ka nevojë të qëndrojë sa më shumë në diell dhe të kalojë kohë jashtë në natyrë. Një aktivitet fizik si kopshtaria, sporti ose çiklizmi mund të jetë shumë i dobishëm për të hequr qafe energjinë e tepërt negative, për të ruajtur ekuilibrin mendor dhe për të shijuar gjumë të qetë. Nga fundi i vitit 2021, situatat e tensionuara që ndodhin për shkak të mbingarkesës do të shfaqen si dhimbje me efekte të fshehta në nivelin e organeve të brendshme, veçanërisht ato me një rol jetësor. Për më tepër, për shkak se kjo shenjë vështirë se e lejon trurin e tyre të pushojë, ata do të përballen me një shfaqje gjithnjë e më të dukshme të çrregullimeve mendore. Në 2021, pika e dobët në lidhje me sëmundjet infektive përfaqësohet nga zona e qafës, që si shenjë zodiaku është shumë e ekspozuar ndaj shqetësimet që lidhen me zonën e qafës.

Financat

2021 është me vendosmëri konvencionale kështu që kornizat tradicionale të ekonomisë do të përmirësohen këtë vit. Lundrimi në këto struktura nuk do t’ju ofrojë ndonjë surprizë të madhe. Përmbushja e nevojave tuaja nuk do të jetë e vështirë. Pra, mos ngurroni të përdorni instinktivisht stabilitetin e këtij viti dhe ta përdorni për t’i shërbyer vizionit tuaj. Kursimi është i drejtë dhe investimi është po aq përmbushës. Mbillni fara dhe kultivoni të mirat që pasqyrojnë përparësitë tuaja afatgjata. Është e favorshme të jesh i arsyeshëm me shpenzimet e tua në mënyrë që të mbështesësh perspektivat e çlirimit tënd ekonomik.
Sigurisht, është e drejtë të thuash që herë pas here të pëlqen të jetoni momentin dhe të merrni liri me shpenzimet tuaja. Më së miri është të vendosni kufij për këtë sjellje sepse dëmet mund të jenë të rënda. Mbani fondin tuaj të shpenzimit ditor në gatishmëri për çdo rast.
Jini të sigurt se do të gjeni një kuptim më shpërblyes të vlerës financiare përtej përvojës së fitimit material. Ky vit nxjerr në pah vetë njerëzit dhe të përbashkëtat e tyre, si burimi më themelor për të investuar. Mbështetja e tregjeve lokale është një lloj aktivizmi i dukshëm që mund t’ju tërheqë. Përdorimi i parave tuaja për të pasqyruar vlerat tuaja ka një ndikim të madh në cilësinë e mjedisit tuaj rrethues.