Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Horoskopi Kinez • Dhia

Për të lindurit në shenjën e Dhisë, viti 2021 është viti juaj i kundërshtimit. Këto të fundit mund të jenë sfiduese, pasi rruga është më e pjerrët dhe ju keni vështirësi të arrini në majë. Për fat të mirë, të lindurit e kësaj shenje janë alpinistë të shkëlqyeshëm! E gjithë bota është përqendruar në shenjën tuaj të kundërt të Buallit, kështu që mund të ndjehet sikur të tjerët po ju injorojnë. Dhe meqenëse jeni natyrshëm shoqëror, kjo mund të sjellë disa irritime. Por nga ana tjetër, me sensin tuaj praktik dhe vendosmërinë e brendshme, ju keni një tendencë të natyrshme të ngriheni mbi fatkeqësitë. Këmbëngulja është receta drejt suksesit këtë vit.
Ka mjaft fokus në marrëdhëniet tuaja të ardhshme kur vlerësoni çdo cilësi të personit tjetër. Por ju mund të jeni të ngadaltë për të shkuar drejt një lidhje dashurie këtë vit. Në 2021, të gjithë lëvizin pak më ngadalë, kështu që ju mund të qendroni pak prapa. Ju keni mundësi të krijoni gjithashtu partneritete biznesi me të vërtetë të dobishme. Do të ketë individë të cilët janë të gatshëm t’ju këshillojnë dhe t’ju drejtojnë në një hap më të lartë të suksesit.
Rreth shtëpisë tuaj, ka shumë energji ndryshimi. Mund të ketë ndërtime të reja, qoftë në shtëpi, qoftë në lagjen përreth. Ju mund të takoni fqinjë të rinj. Të gjitha këto ndryshime mund të sjellin shumë zhurmë dhe të prishin qetësinë tuaj të zakonshme dhe paqësore. Deri në fund të vitit, disa prej jush mund të gjejnë një fole bosh në shtëpinë e tyre ndërsa fëmijët shkojnë në kolegj.
Imagjinata dhe aftësia artistike janë shumë të forta këtë vit. Ju mund ta gjeni veten duke mësuar art ose duke shitur disa pjesë të punës suaj kreative. Ka shumë energji pozitive edhe rreth muzikës.
Pika kulminante e këtij viti do të jenë financat, me shumë mundësi për të kompensuar sfidat e vitit 2020. Ju do keni mundësi si për të ardhurat që vijnë nga karriera ashtu edhe për burimet dytësore të parave. Paratë mund të vijnë nga partneritetet, si dhe nga biznesi juaj.
Në përgjithësi, ky vit i Buallit është një periudhë e ngadaltë. Aktivitete si ngjitja në shkëmb që marrin shumë përqendrim, planifikim dhe forcë fizike do të ishin shumë të mira për ju. Këto mbështesin dëshirën e kësaj shenje zodiaku për të parë pamjen nga lart.

Karriera

Kënaqësia ndaj punës është aq e garantuar sa mund të arrijë këtë vit, veçanërisht në gjysmën e dytë të vitit. Krijimtaria, idetë dhe popullariteti juaj me bashkëpunëtorët ju kanë shërbyer për mirë në të kaluarën dhe kështu do të vazhdojë. Viti 2021 simbolizon bashkëpunimin. Një moto e kompanisë tuaj mund të jetë “bashkohu ose lihu pas”. Shfaqja e besnikërisë gjithashtu ka kuptim të thellë. Do të duhet të jeni më këmbëngulës, veçanërisht kur bëhet çështjet do të bëhen pak të vështira në Maj dhe Qershor. Këto muaj mund të jenë një kohë e bukur për t’ju shtyrë drejt pushimeve tuaja, sepse puna do të jetë e ngarkuar nga Korriku deri në Tetor, dhe ju nuk doni të mos jeni i pranishëm. Shtatori është për të komunikuar, një mburrje e vogël nuk do t’ju dëmtojë. Bëni sa më shumë hapa përpara. Nëse po mendoni të kërkoni një punë të re, ky është viti për ta bërë këtë. Fati është me ty.

Dashuria

“Si të jesh një partner më i mirë” mund t’i përshtatet më shumë shenjës së Derrit. Megjithatë, ju të dy dini si të prekni zemrat e njerëzve. As ju as Derri nuk e shihni një marrëdhënie si të mirëqenë. Në vend të kësaj, ju jeni më të vëmendshëm për nevojat e tjetrit. E gjithë kjo e bën shumë më të lehtë për t’ju treguar që jeni i vetmi për partnerin tuaj. Dashuria është kudo rreth jush.
Sfidat? Ne e dimë që ju jeni një shok i shkëlqyeshëm, por një person i vetëm nuk e bën një marrëdhënie të plotë. Ndërsa ky mund të jetë një vit i mbarë për ju, mund të mos jetë për partnerin tuaj. Me gjasa, të dashurit mund të shkojnë rreth e përqark duke tërhequr energji negative. Sfida do të jetë dëgjimi i frazës: “Nuk dua të flas për këtë” shumë shpesh. Lajmi i mirë është se ju dini si t’a ktheni ngrohtësinë dhe të dashurit tuaj e dinë këtë.
Nëse jeni beqarë dhe po kërkoni dashuri, kërkimi nuk është një shtytje e zjarrtë, përveç nëse sigurisht dëshironi ju që të jetë e tillë. Qasja më e mirë për të siguruar që ndjenjat dhe nevojat të harmonizohen reciprokisht do të ishte ngadalësimi i procesit. Lejoni kohën t’ju ndihmojë që një marrëdhënie e re të lulëzojë. Lidhjet tuaja më të mira mund të jenë me një shenjë tjetër Dhie ose me një Kalë. Lepujt ndajnë me ju fatin e mirë që ky vit sjell dhe mund të jenë të dashuruar si ju. Periudha më e mirë do të jetë në Qershor. Motivoni veten për t’u shoqëruar me dikë në vjeshtë.

Shëndeti

Ndoshta për shkak të natyrës së tyre të qetë, të lindurit në shenjën e Dhisë kanë më pak probleme shëndetësore. Pamja e tyre e jashtme e brishtë, fsheh faktin se ata janë zakonisht shumë të shëndetshëm. Kur ata janë të lumtur, ata janë gjithashtu të shëndetshëm. Horoskopi kinez paralajmëron se kur të lindurit nën shenjën e zodiakut kinez të Dhisë janë të pakënaqur, apo të dashuruar, ata sëmuren shpejt. Në fillim të vitit 2021, mos shmangni kontrollet e rregullta mjekësore dhe kini kujdes nga dhimbjet e stomakut. Ju jeni të prirur për një sistem të ulët imunitar për shkak të stresit, i cili mund të çojë në disa infeksione, kështu që kërkohet shumë vëmendje për higjienën dhe pushimin. Nga ana shëndetësore, drejt fundit të vitit 2021, gjërat nuk po shkojnë keq, por ekziston një predispozitë për aksidente të ndryshme, kështu që duhet ta mbani të mprehtë sensin tuaj të kujdesit ndaj vetes!

Financat

Për sa i përket financave, fokusi do të thotë jetë në llogaritë bankare dhe investimet e sigurta. Thjesht nuk ka shumë siguri në ndërmarrjen e risqeve ose në dëgjimin e këshillave të këqija financiare.
Ashtu si vitin e kaluar, gjërat mund të rriten këtë vit. Korriku dhe Gushti janë veçanërisht pozitivë për një rritje financiare kur paratë vijnë nga disa burime të ndryshme ose qoftë dhe në formën e dhuratave. Këtë vit mund të jenë ushqime, veshje ose pajisje teknologjike. Për çdo gjë që nuk ju nevojitet, konsideroni shitjen ose dhënien si dhuratë për të tjerët.
Disa investime në arsimimin që keni bërë më parë ju shpërblen këtë vit. Kjo mund të jetë e dobishme për gjetjen e një pune më të mirë. Kjo aftësi mund të jetë fillimi i një diçkaje të shkëlqyeshme dytësore, e cila mund të bëhet, në një vit të ardhshëm, një burim kryesor i të ardhurave.
Sidoqoftë, një rritje në detyrë mund të jetë si plan rezervë nëse kompania po kalon një vit aq të mirë po aq sa ju.