Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Horoskopi Kinez • Derri

Të lindurit në shenjën e Derrit mund të gëzohen kur të hyjnë në vitin harmonik të Buallit. Kjo energji e butë dhe e qetë përqendrohet në atë që është praktike dhe e rëndësishme. Pas energjisë kaotike të vitit të kaluar, tani mund të rindërtoni jetën tuaj. Ju do e nisni 2021 më shumë prapa syve të të tjerëve. Do jeni më të lumtur në shtëpi, duke shijuar divanin tuaj të rehatshëm në vendin e shenjtë tuajin. Ndërsa përparon viti, sidoqoftë, ju do keni më shumë mundësi për t’u lidhur me shoqërinë dhe për të marrë pjesë në ngjarje interesante.
Energjia përçarëse e vitit të kaluar nuk e ka zbehur shpirtin tuaj gazmor. Shenja e Derrit është ndër më të duruarit nga shenjat e tjera të zodiakut kinez. Dhe ndërsa ecni përpara, ju shihni se si mund të jeni në shërbim të familjes suaj dhe të botës në përgjithësi. Po hyni në vitin e tretë të ciklit tuaj 12-vjeçar, një vit i mbjelljes së farës. Fokusi është në bërjen e gjërave të reja. Kjo mund të përfshijë shpërnguljen në një vendbanim të ri, krijimin e një marrëdhënie të re, ose ndryshimin e karrierës. Është mjaft e mundshme që në vitin 2020, të jeni kthyer në një punë që kishit bërë vite më parë. Kjo është e zakonshme gjatë periudhës tre vjeçare të mbjelljes së farës, pasi mund të ndihet sikur ndërmarrjet e reja nuk po marrin vërtet forcë. Por tani që keni shkelur mbi të njëjtin territor edhe një herë, jeni gati të niseni në një drejtim të ri.
Këtë vit shumë njerëz do të jenë në dispozicionin tuaj, të gatshëm për t’ju ndihmuar dhe mbështetur në qëllimet tuaja. Çdo pengesë ndaj ndihmës që dëshironi thjesht duket se shpërndahet. Intuita juaj është shumë e fortë. Ju e kuptoni kohën dhe sinkronizmin ndërsa Universi rradhit takime të rastësishme dhe mundësi të rastësishme. Deri në fund të vitit, do të keni plot histori të mahnitshme për të treguar!
Nëse nuk keni ndryshuar punë gjatë vitit të fundit apo më gjatë, ka të ngjarë që do të dalë një mundësi e re. E njëjta gjë vlen për ndryshimet në shtëpi. Ju mund të jeni duke lëvizur, duke bërë rinovime ose duke ridekoruar këtë vit. Marrëdhëniet tuaja janë më të qëndrueshme dhe rrethi juaj i miqve po zgjerohet. Mund të rritet ndërveprimi me fqinjët dhe vëllezërit e motrat. Financat tuaja gjithashtu bëhen më të qëndrueshme.

Karriera

Ndërsa mund të keni një reputacion për argëtim, ju jeni gjithashtu në gjendje të lidheni me pjekurinë dhe përkushtimin që sjell viti i Buallit në punë. Për ju, 2021 vepron si një besimtar në një kauzë të drejtë. Edhe pse jeta juaj e punës nuk është zakonisht qendra e botës tuaj në një shkallë të tillë, ju me të vërtetë mund të respektoni nivelin e përcaktimit që ky vit ka! Pra, kontrolloni motivimin tuaj! Do të jetë mirë për ju të shqyrtoni se sa keni investuar në atë që bëni dhe pse. Zakonisht keni shumë gjëra të tjera që po ndodhin që ju entuziazmojnë. Megjithatë, nëse e ndiqni atë qasje në vitin e Buallit, prisni që ajo shpejt të bëhet e rëndë dhe monotone për ju. Ruajtja e entuziazmit tuaj do të jetë mënyra e vetme në të cilën do të jeni në gjendje të përballoni ngarkesën e punës së këtij viti.
Prisni që pranëvera dhe fillimi i verës të përfundojnë që më pas të shqyrtoni se si ta shtyni më përpara veten. Ka shumë të ngjarë që viti i Miut të ka hequr vëmendjen nga shumica e gjërave. Nëse i keni bërë detyrat e shtëpisë në vitin 2020 për ato që janë përparësitë tuaja kryesore, atëherë do të jeni më të përgatitur për retrospektivën konstruktive të nevojshme në gjysmën e parë të vitit 2021. Bëni hapa të ngadaltë, punoni në aleancë dhe ndani ngarkesën e punës me kolegët. Duke mbledhur një ndjenjë më të fortë të qëllimit, ju mund të merrni vendime më të mëdha në vitin e Tigrit në 2022.

Dashuria

Për Derrin, dashuria është më shumë një përvojë e hapur, dhe kjo nuk ndodh sepse jeni i paqëndrueshëm. Një nga arsyet që ju konsideroheni si shenja më e thellë e zodiakut kinez është sepse jeni unikisht fleksibël dhe bujar në mënyrën e sigurimit të intimitetit, si publikisht ashtu edhe më privatisht. Për këtë arsye, Derri shpesh nuk heq dorë nga beqaria shpejt. Sidoqoftë, viti i Buallit do të ishte një vit i shkëlqyeshëm për të ndërmarrë atë hap të madh. Jeta për beqarët ka të ngjarë të jetë mjaft e vetmuar këtë vit. Ndërsa ju zakonisht mund ta imagjinoni veten me pothuajse gjithkënd, 2021 do të ngushtojë zgjedhjet tuaja deri në ato që janë pa dyshim të përputhshme. Si vazhdim i vitit të Miut që lamë pas, këtë vit ju po punoni me vetëdije për standardet tuaja dhe pritjet për të qenë në një partneritet. Pa dyshim, ju jeni kryesisht i relaksuar dhe falës kur bëhet fjalë për mënyrën se si mund t’i merrni këto standarte. Megjithatë, është me rëndësi që ju t’i zotëroni sinqerisht. Në përgjithësi, dëshira juaj për rregullsinë e afeksionit dhe shoqërimit do t’ju çojë përtej linjës së angazhimit.
Sigurisht, një pjesë e pjekurisë së disponueshme këtë vit mund të nënkuptojë edhe thyerje zemre. Mbase është akoma e nevojshme që ju të mësoheni me shembullin negativ. Sidoqoftë, nëse mund t’i përmbaheni nevojës së vitit të Buallit për një njohje të ngadaltë dhe të mirëfilltë, ka shumë më pak të ngjarë të dështojë. Njihuni mirë me dikë, përfshirë këtu dhe takimin me familjet tuaj, përpara se të merrni ndonjë vendim të rëndësishëm.

Shëndeti

Horoskopi kinez i vitit 2021 për Derrin nuk zbulon asgjë shqetësuese për shëndetin. Ndoshta nuk do të merrni çmimin e parë për sa i përket karrierës ose parave, por nuk keni për çfarë të ankoheni sa i përket shëndetit. Të lindurit e kësaj shenje do të gëzojnë një gjendje të mirë shëndetësore nga marsi deri në fund të vitit 2021. Niveli i vetëbesimit do të jetë i lartë dhe ata do të zgjedhin një mënyrë jetese të shëndetshme. Edhe nëse disa prej tyre do të kënaqen me disa teprime, aftësia e tyre për t’u ushtruar do të jetë e lartë dhe këto teprime nuk do të çojnë në gjendje ankthi. Nëse pushojnë aq sa duhet, ata do të jenë në formë të shkëlqyeshme gjatë gjithë vitit. Gjatë muajve të dimrit, gjallëria e kësaj shenje do të zvogëlohet dhe është e nevojshme të relaksoheni më shumë në mënyrë që të shmangni shëndetin e keq dhe luhatjet e humorit. Shëndeti i tyre do të jetë i brishtë gjatë janarit të vitit 2022. Të lindurit e shenjës së Derrit duhet t’i kushtojnë vëmendje trupave të tyre, të ushtrohen, të kenë një dietë të duhur dhe të pushojnë. Gjithashtu, një ide e mirë është të udhëtoni në det ose në mal për të forcuar organizmin.

Financat

Marrëdhënia që keni me pasurinë këtë vit më së shumti do të nxjerrë në pah dimensionet njerëzore të ndarjes dhe shkëmbimit të drejtë, sesa akumulimin e thesarit. Në vitin e Buallit, njerëzit dhe aftësitë që ata sjellin, janë burimi më i madh. Pra, ndërkohë që keni zakone të mira kursimi këtë vit, veprimi juaj më i mirë është të angazhoheni plotësisht për të investuar tek të tjerët në mënyra të ndryshme. Përveç mbështetjes financiare, koha dhe vëmendja juaj mund të jenë shumë të vlefshme edhe për të tjerët. Mbështesni bizneset lokale dhe gjurmoni shpenzimet tuaja në mënyra që pasqyrojnë vlerat tuaja thelbësore. Sigurisht, do të ishte mirë të kontrolloni mënyrën e të harxhuarit. Ju nuk do të donit ta humbisni zemërgjerësinë konstruktive të vitit të Buallit duke qenë naiv. Kujdes që dëshira juaj për bamirësi të mos ju përballë me një mashtrim, veçanërisht në gjysmën e dytë të vitit kur gjykimet tuaja do të jenë pak më të qeta.
Më afër shtëpisë, nevojat e familjes suaj duhet të tejkalojnë dëshirat më personale. Kjo do t’ju lëri me kursime dhe me buxhet. Pra, mendoni për një menaxhim të mirë të financave me kujdes dhe përkushtim. Ju mund të merrni rolin udhëheqës në eksplorimin e mënyrave të vjetra të ekonomisë.