Auto & Moto

I riu fiton në lotari një Lamborghini Huracan, më pas e përplas!

Një burrë i cili fitoi nga lotaria një makinë Lamborghini Huracan, me vlerë rreth 200 000 euro, e përplasi brenda javës. 24-vjeçari Grant Burnett tha se nuk ishte faji i tij dhe i quajti xhelozë të gjithë ata komentuesit që e kishin tallur për aksidentin e pësuar.

Skocezi tha se një lopë e kishte goditur makinën nga pas dhe kishte humbur kontrollin, duke sqaruar se aksidenti nuk ndodhi për shkak të shpejtësisë së lartë.

Rikujtojmë, se Lamborghini e mbylli vitin 2022 duke thyer një tjetër vit rekord shitjesh. Prodhuesi italian i automjeteve shiti 9,233 automjete në mbarë botën, një rritje prej 10% krahasuar me vitin 2021. Prodhuesi i automjeteve vazhdon të shohë rritje pas ndikimit të pandemisë në industri. Lamborghini Urus përsëri përbënte pjesën më të madhe të shitjeve të prodhuesit të automjeteve, me 5,367 SUV të dorëzuara. Kjo është 7% më shumë se vitin e kaluar.