Bota Celebrities Sport

Jake Paul kurorëzon fitoren e tij të tetë: ”Hapi tjetër, të bëhem kampion bote…”

Të premten mbrëma, për herë të parë në karrierën e tij profesioniste të boksit, Jake Paul u përball me një kundërshtar që nuk ishte një emër i madh nga bota e sporteve, argëtimit apo arteve marciale të përziera. Ai u përball me boksierin Andre August në Orlando. Paul bëri atë që pritej prej tij në këtë ndeshje, duke shënuar një nokaut që në raundin e parë me një goditje ‘uppercut.’

Nga ana tjetër August hyri në ndeshje me rekordin 10-1-1 si boksier profesionist, megjithëse vetëm një nga ato ndeshje kishte zhvilluar në katër vitet e fundit. Ai nuk ishte një kundërshtar emocionues në parashikim duke parë nëntë ndeshjet qe Jake Paul ka zhvilluar deri më tani.

Paul filloi të dominonte ndeshjen që në fillim duke diktuar ritmin me goditjet në trup ndaj August. Instalimi i goditjeve të njëpasnjëshme u shpërblye shpejt pasi me një goditje ‘uppercut’ në mjekrën e August e dërgoi atë përtokë në ring. August nuk mundi të mposhte numërimin e gjyqtarit për t’u ngritur përsëri në këmbë dhe për të vazhduar ndeshjen. Ndërkohë pas ndeshjes Paul tha:

Kam thënë nokaut në raundin e parë gjatë gjithë javës. Unë e manifestova këtë. Kjo është fuqia e manifestimit. Thashë se duhej të ktheja atë “fëmijën problematik” të vjetër sepse kam qenë shumë mirë me këta djem duke i lënë të zgjasin shumë raunde. Unë nuk e di se çfarë kam vërtetuar sonte. Kjo është pjesë e procesit. Hapi tjetër është për t’u bërë kampion bote… Gjithçka që doja të bëja ishte t’ju jepja juve të gjithëve një nokaut për Krishtlindje.