Fashion

‘Luksi’ që të ofron sezoni dimëror, disa veshje në të njëjtën kohë dhe përsëri të dukeni plot stil!

Dimri na lejon të veshim disa veshje në të njëjtën kohë. Por ne ju tregojmë se si ta kuroni dollapin tuaj për këtë sezon dimri.

‘Përqafoni’ fustanet verore

Moti më i ftohtë nuk do të thotë që ju të hiqni dorë nga fustanet e verës. Bëjini ato gati për vjeshtë/dimër. Për shembull, fustanet me mëngë të gjata janë perfekte për kalimin në klimat më të ftohta me një T-shirt poshtë për të mbrojtur kundër erës. Bluza nga Lauren Manoogian vjen në një nuancë klasike të bezhës dhe duket hyjnore me fustanin prej pambuku “Shaw” të Baserange. Për ta mbajtur pamjen elegante dhe të ngrohtë, vishni pulovrën e leshtë asimetrike të Loewe.

Pallto

Një pallto super fine është ajo që ju duhet këtë sezon. Konsideroni pallton ultra luksoze të kashmirit dhe përzierjes së mëndafshit të Brioni dhe visheni atë me pulovrat e trasha deri tek xhaketat komode prej leshi.

‘Përqafoni’ veshjet sportive

Veshjet sportive super të buta do të rezultojnë të jenë thelbësore këtë sezon në ditët e ftohta. Por pse të mos zgjidhni një xhaketë puffer për një xhaketë sportive elegante? Zgjedhni një dizajn me dy krahë me tërheqje vintage nga Fortela dhe shtoni një xhup klasik nga Sporty & Rich për ekuilibrin e përsosur të stilit praktik por të lëmuar.

Fund me pala

‘Përqafoni’ fundet me shtresa, me printe, me lule dhe dantella delikate të cilat kombinohen shumë mirë me çizme. Kombinoje me një T-shirt pambuku të rastësishëm dhe me një triko të ndezur kashmiri nga La Ligne. Shtoni një pallto leshi nga Bouguessa për një pamje tërheqëse.

Pallto klasike

Palltot klasike me një rrip në mes janë mjaft komode. Zgjidhni pallton nga Max Mara dhe kombinojeni atë me një xhakete sportive krem ose një triko në ngjyrë biskote. Thjesht ideale!

Shto një shall

Zgjidhni shall me përmasa të mëdha që mund të mbështillen si një batanije në mënyrë të mrekullueshme rreth qafës; kjo shtresë shtesë do të ndihet mbrojtëse edhe ndaj temperaturave më të ashpra. Versionet shumëngjyrëshe nga Ganni janë ato që ju duhen.