Lifestyle Love & Sex

Nëse edhe ky Shën Valentin ju gjen vetëm, ja disa gjëra të bukura që mund t’i bëni në atë ditë!

Le të fillojmë duke hequr qafe atë që është shumë e dukshme, por shumë e rëndësishme: të jesh beqar në ditën e Shën Valentinit. Nuk është një reflektim i atraktivitetit tuaj, vlerës suaj si qenie njerëzore apo ndonjë prej gjërave të tjera. Pavarësisht nëse jeni beqar sipas zgjedhjes, duke kapërcyer një ndarje ose ngecur në një situatë të paqartë, nuk ka asgjë të çuditshme të mos kesh një partner romantik në ditën e Shën Valentinit Ditë apo ndonjë ditë tjetër.

Thënë kjo, është e natyrshme të pyesësh se çfarë saktësisht duhet të bësh me veten kur je beqar në një festë që ka të bëjë me të qenit çift. Siç e shoh unë, ju keni dy mundësi. Ju ose mund ta injoroni plotësisht ose mund ta përdorni si një justifikim për të festuar marrëdhëniet kuptimplotë, nëse jo domosdoshmërisht romantike që keni në jetën tuaj. Në rast se keni nevojë për pak frymëzim, këtu janë një sërë mënyrash se si mund të përfitoni sa më shumë nga 14 shkurti nëse jeni vetëm.

1. Gatuani një recetë që dëshironi.

Duhet të ketë të paktën disa receta që keni shënuar në Instagram. Veçoni atë që dëshironi të gatuani. Vraponi në dyqan ushqimor, blini atë që ju nevojitet dhe nisni të gatuani. Gratë që erdhën përpara jush mund t’ju kenë bindur se rruga për në zemrën e një burri është përmes stomakut të tij, por e vetmja zemër që ka vërtet rëndësi këtu është e juaja. Bëni diçka të përzemërt dhe të shijshme të të gjitha kohërave.

2. Dilni vetëm për darkë.

Të dilni vetëm për darkë është kryesisht e nënvlerësuar. Nuk ka asgjë aq të kënaqshme sa të bëni një rezervim në restorantin tuaj të preferuar, të visheni vetëm për ju dhe të porosisni gjithçka që ju dëshironi. Merr një libër të mirë ose revistën tënde të preferuar ose mund të lexoni rubrikat e website-t tonë dhe shiko se sa mirë është të trajtosh veten ashtu siç dëshiron të trajtohesh. Ju jeni Shën Valentini juaj perfekt!

3. Bëj një takim të gjatë me një mik tjetër të vetëm ose një anëtar të familjes

Nëse i keni thënë ose keni dërguar mesazhe fjalët se jeni vonë për një takim në gjashtë muajt e fundit ose nuk keni mundësi të dilni, çdo gjë ndryshon tani. Pavarësisht nëse është një mik që nuk e keni parë prej kohësh ose një anëtar i familjes në shtëpi, i cili gjithashtu po e feston atë ditë vetëm, dilni për një gotë verë dhe mendoni pozitivisht duke thënë se do të kaloni natën më të bukur të jetës tuaj. Gjithmonë ndihesh mirë të jesh aty për dikë dhe të krijosh eksperienca të reja në jetën tënde.

4. Shkoni në një takim të parë.

Në rregull, kështu që unë e di se kjo histori ka të bëjë me atë se si të jesh beqar në ditën e Shën Valentinit, por më dëgjo. Shko në një takim të parë. Me degjove! Ti ndoshta ke ndonjë person, me të cilin jeni duke folur, edhe ata janë beqarë dhe me shumë gjasa nuk kanë plane as sonte. Përfitoni nga atmosferat e dashura që vijnë në këtë ditë dhe shkoni në darkë, pini një pije dhe bëni çfarëdo që të kërkojë atmosfera. Njihuni me dikë të ri. Nuk është shumë ndryshe nga ajo që do të kishit bërë në një natë të rregullt, jo-festash, kështu që nuk keni pse të mbështeteni në Shën Valentinin e të gjithave nëse nuk dëshironi.

5. Merrni një klasë argëtuese.

Ju nuk keni pse të uleni dhe të shikoni teksa bota përreth jush feston dashurinë romantike dhe çiftet. Nëse ka diçka që gjithmonë keni dashur të mësoni, çfarë dite më të mirë për të dalë dhe për ta bërë atë? Pavarësisht nëse është një klasë gatimi, një orë gjuhe të huaj apo edhe një orë stërvitje, përqendrimi te vetja dhe vënia e kësaj energjie në një aftësi të re është një mënyrë e shkëlqyer për të derdhur gjithë atë dashuri në trurin tuaj.