Celebrities Gossip Showbiz

“Një nga gjërat më të këqija për trupin…”/Cher tregon se ka ndaluar së ngrëni djathë!

Kur Cher foli për People 32 vjet më parë, ajo tha se aksesi në ushqime të pashëndetshme gjatë xhirimeve të filmave e bënte shumë të vështirë për të që të bënte zgjedhje të shëndetshme ushqimore. Kjo e frymëzoi atë të kërkonte këshilla nga një dietolog i quajtur Robert Haas. Haas e ndihmoi Cher të krijonte një plan mirëqenieje që do të ndikonte që ajo të qëndronte në formë dhe të bëhej më e shëndetshme.

Zgjedhjet dietike të Cher në 1991 përfshinin heqja e djathit nga dieta e saj:

Përpiqem të shmang ushqimet me përmbajtje të lartë yndyre. Produktet e qumështit nuk janë të mira për ne. Mendoj se djathi është një nga gjërat më të këqija për trupin. Nuk tretet mirë dhe shumica e djathrave janë shumë të lartë në yndyrë dhe kolesterol. Unë e largova veten nga qumështi normal në qumështin pa yndyrë.

Cher zgjodhi orizin kaf në vend të orizit të bardhë. Ajo gjithashtu filloi të konsumonte fruta si banane, papaja dhe nektarina. Vaktet e saj shpesh përfshinin perime, makarona dhe bishtajore si thjerrëzat dhe fasule.

Gjëja më e rëndësishme është t’i jepni vetes një shans për të luftuar. Unë nuk marr drogë. Unë kurrë nuk pi kafe dhe pothuajse kurrë nuk pi alkool apo ha mish të kuq.

Cher ka qenë një artiste e pranishme në industrinë e muzikës që nga vitet 1960, duke spikatur me talentin e saj dhe duke arritur një sukses të padiskutueshëm për shitjen e disqeve dhe prodhimit të filmave deri vonë. Kjo është arsyeja pse ajo ka qenë në gjendje të grumbullojë një sasi të konsiderueshme të ardhurash përgjatë gjithë këtyre viteve.

E lindur në Cherilyn Sarkisian në vitin 1946, artistja u rrit në një familje të vështirë, ku babai i tij kufizoi përpjekjet e nënës së saj në show dhe biznes, megjithatë, Cher ia kushtoi jetën e saj përsosjes së personalitetit të saj. Kur u transferua në Los Anxhelos për të ndjekur një karrierë muzikore, ajo u takua me Sonny Bono dhe u bë shërbyesja e tij, gjatë kësaj kohe në shtëpinë e tij, ajo u prezantua me Ronnie Spector dhe ai i dha këngëtares mundësinë për të kënduar dhe për të qenë vokali mbështetës i “Be My Baby” nga Ronett.