Albanian’s Hot Top 30, Week of August 15th

Nga gjithë ato projekte të reja muzikore këto dy muajt e fundit të nxehtë të verës, është koha për pak qetësi. Edhe këngëtarët tanë kanë nevojë për ca pushime në fund të fundit, apo jo?

Pse e themi këtë? Epo, këtë javë në Albanian’s Hot Top 30 Playlist kemi vetëm një hyrje të re. Ju prezantojmë me “Asaj” nga Nilsa Hysi. Si gjithmonë Nilsa nuk zhgënjen me krijimet e saj dhe kjo pasqyrohet edhe tek “Asaj”.

‘Pak e saktë’ qenka mesa duket motoja e kësaj jave në këtë playlist. Megjithatë ju sigurojmë që nuk do të ‘ngopeni’ dot së dëgjuari këtë projekt. Kjo është dhe kënga e parë e Nilsës, e krijuar në vitin 2015, por që tani është publikuar në platformat muzikore.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Nilsa Hysi
Asaj
2
KOKA
Skin And Bones
3
Jonida Maliqi
Hije
4
David Dreshaj
Do dashni
5
Dafina Zeqiri
Dhimbje Dhimbje
6
Elgit Doda
Nuk Muj
7
Ledri Vula X LumiB X NUK
Uma Love
8
DJ Geek feat. SEMI
Raptish x Tranquilo
9
Fifi x Gjiko
365
10
Dhurata Dora feat. Luciano
Adrenalina
11
Yll Limani x Ledri Vula
Tonat
12
Dopamin
Hold On
13
Rina
Daddy
14
Skerdi x Tuna
A je
15
Ylli Limani x Noizy
Alkool
16
Xhensila x Noizy
Edhe një natë
17
Samanta X Pitt Leffer
Le Le
18
ELINEL x Lyrical Son
Benzo
19
Min3
Reggaeton
20
Mariza Ikonomi
Të dua ty
21
Gran Error x Elvana Gjata x Antonia
Clap Clap
22
Lumi B ft. MUMA
Nale Nale
23
Anxhelo Koci x Majk
Ma Chèrie
24
Melinda x Ledri Vula
A mke dasht
25
Gjiko x Fifi
Djegi Krejt
26
Diona Fona
Zari
27
Ardian Bujupi x Ledri Vula
Gelato
28
Kida x Butrint Imeri
Am/Pm
29
Renis Gjoka ft. Eneda Tarifa
Cep më Cep
30
Renis Gjoka
Nuk te dua