Albanian’s Hot Top 30, Week of June 5th

Këngëtari i njohur, Yll Limani, ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor, të cilin e ka titulluar “U kry”. Me ritmet energjike që përcjell kjo këngë, na përgatit për fillimin e sezonit veror. Muzika dhe teksti i kësaj kënge është realizuar nga vet artisti, Yll Limani. Vlen të theksohet se protagoniste në videoklip është modelja dhe aktorja 63-vjeçare nga Spanja, Inge Ladd. Ylli ndërkohë ka paralajmëruar se do të sjell edhe disa projekte të tjera gjatë sezonit të verës, mes tyre edhe një bashkëpunim të radhës me reperin Noizy.

Reperi Unikkatil ka sjellë më në fund projektin e shumëpritur muzikor që mban titullin “Ala”. Një nga tekstshkruesit më të mirë në industrinë tonë të showbiz-it ka sjellë një këngë që trajton rolin e tij ndër vite dhe ndikimin që ka pasur tek fansat e tij. Që nga publikimi i saj, kënga ka marrë mbi 518 mijë klikime dhe duket se është mirëpritur nga dëgjuesit, të cilët kanë qenë vazhdimisht në mbështetje të tij. Në paralajmërimin për projektin e ri, ai ka bërë të ditur se gjatë këtij sezoni do të vijë edhe me realizime të tjera.

THREEX është grupi i tre motrave dhe ato janë Erta Maria, Laura dhe Dea. Fillimisht THREEX janë njohur për publikun shqiptar falë pjesëmarrjes në edicionin e dytë të “Top Talent”. Me datë 11 Gusht 2021, THREEX ka publikuar videoklipin e parë të titulluar “Dua”. Kjo këngë u punua nga Eneda Tarifa dhe Shpëtim Saraçi. Së fundmi, ata kanë publikuar projektin e tyre të radhës titulluar “Trouble”. Nga ana tjetër, Semi Jaupaj ka publikuar gjithashtu projektin e saj në prag të fillimit të verës, titulluar “Autostradë” dhe është bërë menjëherë virale në rrjete të ndryshme sociale.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Yll Limani
U Kry
2
Unikkatil
Ala
3
Threex
Trouble
4
Semi Jaupaj
Autostradë
5
Ronela
Si Yll
6
Noizy x Stresi
Medalioni
7
Sardi
Te Ana
8
Dhurata Dora feat Elvana Gjata
Luj
9
Shkodra Elektronike ft. FanFara Tirana
Vaj Si Kenka Ba Dynjaja
10
Bjorni Linza
Malet Lëvizën
11
David Dreshaj feat. Elinel
Ama Zemrën
12
Luiz Ejlli x Donald Veshaj
Dy Shotsa
13
Semi feat. Mc Kresha
Lotto
14
Irma Libohova feat Ylldrit Jakupaj
Mam
15
Elvana Gjata
Si Na
16
Anxhela Peristeri x G-Bani
Te dua
17
Ledri Vula
Prek
18
Noizy ft. Elvana Gjata
My All
19
Kejsi Tola
All Night (ALiveNight)
20
Kejsi Tola
One Night in Barcelona (ALiveNight)
21
Kejsi Tola
Distraction
22
Kejsi Tola
Do Me Like That
23
Elvana Gjata x Dhurata Dora
Rrotullo
24
Ledri Vula
1 Goat për Ty
25
Njomza
Emotional
26
Luiz Ejlli
Me Ty ( Remix, Top Albania Radio, Dj Benito)
27
Ledri Vula
Pershendetje Hejter
28
Ardit Çuni
Leje
29
Olimpia
SMR
30
Shpat Deda
T'Huj