Albanian’s Hot Top 30, Week of May 23rd

E nisim javën me një emër të ri për këtë listë. E kemi fjalën për Gigliola Haveriku e cila ka sjellë këngën e saj “A po vjen ti sot”, që duhet thënë se bëri shumë bujë dhe pasi doli lajmi i ndarjes së saj me Amos Zaharia… Por, sa i është përshtatur në këtë pjesë ky projekt?

Numen pas suksesit të dy viteve më parë me “I ke harru”, tashmë vjen me vazhdimin e këtij projekti. Se cili ju qendron më mirë, këtë zgjidheni vetë. Një nga këngët që është kthyer tashmë në një hit, është bashkëpunimi që goditi në shenjë mes Elgit Dodës dhe Xhensilës në “A e din”.

Alban Skënderaj ka qenë mjaft aktiv kohët e fundit pasi po sjell herë pas here projekte të reja. Pas “Ndalma” me Lyrical Son dhe “Isabel”, ai tashmë vjen me një tjetër këngë romantike, “Dalëngadalë”. Një këngë frymëzuar nga muza e tij, Miriami. Gjithashtu tashmë erdhi dhe projekti i shumëpritur i Semi Jaupaj, “Ani”…

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Gigliola Haveriku
A po vjen ti sot
2
Stine
Dinasty
3
Elgit Doda ft. Xhensila
A e din
4
Semi Jaupaj
Ani
5
Alban Skënderaj
Dalëngadalë
6
Majk x Gjiko
Kce Kce
7
Numen
I ke harru (Part 2)
8
MatoLale
Temena
9
Andrra feat. Petrit Çeku
Shën Gjergji
10
Vert
Pi Du
11
Jericho
Në garë për qeveri
12
Alban Skënderaj
Isabel
13
Julio Imeri
Më harro
14
Ardian Bujupi
Lotto
15
KIDDA
Habibti
16
Elai
Lovely
17
Edessa
Ma leht' pa dhimbje (Remix)
18
Stresi x Niku Bossi
Paranoia
19
Gent Fatali x Fifi
Pikture
20
Kida x Ledri Vula
Tdu
21
Capital T
Per dashni
22
Mentor Haziri, Sharon Gaynor, Dave Mccune
Lament for Ukraine
23
Lui$a
Limelight: Into the Cyber Space
24
West Side Family
Krahët e tua do jem
25
Dren Abazi
Nuk të harroj
26
Sytë
Where Did the Love Go
27
Xhensila
Ale Ale
28
Ya Nina
Nesër
29
Killua
Qytetin
30
Alban Skenderaj ft. Lyrical Son
Ndalma