Timeless Playlist, Week of November 14th

Një nga zërat më unik, një nga artistet më të talentuara e më të dashura në publikun e gjerë, Elisa, i bashkohet listës së kësaj jave. Krahas “Come sei veramente”, ajo vjen dhe me “O Forse Sei Tu”, këngë me të cilën konkurroi në Sanremo 2022.

Bruce Springsteen ka sjellë së fundmi videoklipin e “Turn Back the Hands of Time”. Kjo është kënga e tij e katërt nga albumi i ri “Only the Strong Survive”. Shkruar nga Jack Daniels dhe Bonnie Thompson, “Turn Back the Hands of Time” ishte një hit në Top 10 për Tyrone Davis në 1970.

Tani është momenti për pak nostalgji dhe romancë… Fugees me “Killing Me Softly With His Song”, një këngë që ka rezistuar për kaq vite e sa herë e dëgjon, të prek njësoj si herën e parë. Gjithashtu një vend me rëndësi zë dhe ‘mbreti i pop-it’, Michael Jackson. Shijoni një nga hitet e tij “They Don’t Care About Us”.

Që ta mbyllim playlist-ën në mënyrën e duhur dhe me ritëm, sjellim për ju emra si Backstreet Boys, Vanilla Ice, Dr. Dre, Snoop Dogg apo The Notorious B.I.G. Atëherë kur Hip-Hop kishte një ‘vibe’ kaq ndryshe…

1
Elisa
Come sei veramente
2
Elisa
O Forse Sei Tu
3
Thomas Headon
Georgia
4
Bruce Springsteen
Turn Back the Hands of Time
5
dEUS
Must Have Been New
6
Madonna
Frozen
7
Fugees
Killing Me Softly With His Song
8
Salt-N-Pepa, En Vogue
Whatta Man
9
Dido
Thank You
10
Michael Jackson
They Don’t Care About Us
11
Shania Twain
You’re Still The One
12
Ginuwine
Pony
13
Tom Jones & Mousse T
Sexbomb
14
Paradisio Ft Maria Garcia & Dj Patrick Samoy
Bailando
15
Sixpence None The Richer
Kiss Me
16
Goo Goo Dolls
Iris
17
Janet Jackson
That's The Way Love Goes
18
Vanessa Paradis
Be My Baby
19
Des'ree
Life
20
Lou Bega
Mambo No. 5 (A Little Bit of...)
21
The Notorious B.I.G.
Mo Money Mo Problems
22
Lenny Kravitz
It Ain't Over 'Til It's Over
23
Backstreet Boys
As Long As You Love Me
24
Vanilla Ice
Ice Ice Baby
25
Dr. Dre, Snoop Dogg
Still D.R.E.