Celebrities Showbiz Sport

Tom Brady ndoshta nuk e ka përmbushur një nga dëshirat e fundit të legjendës Pele!

Qendërmbrojtësi i Tampa Bay Buccaneers, Tom Brady dhe sulmuesi brazilian Pele janë padyshim ndër më të mirët në futboll. Pothuajse disa vite para vdekjes së tij, Pele e uroi Brady përpara paraqitjes së qendërmbrojtësit në Super Bowl-in e tij të dhjetë, i njëjti në të cilin ai do të përfundonte duke ngritur trofeun e tij të shtatë Vince Lombardi në kurriz të Patrick Mahomes Kansas City Chiefs në Raymond, James Stadium. Në atë kohë Pele shkroi në Instagram:

Tom Brady, miku im! Të uroj sukses në Super Bowl-in tënd të 10-të të NFL! Në fund të fundit, ti e di se ky është numri im me fat, apo jo?

Ylli brazilian përdori numrin 10 gjatë karrierës së tij dhe Brady deri më tani ka arritur 10 Super Bowls, që është një rekord i të gjitha kohërave, megjithatë, historia nuk përfundon këtu. Më 1 shkurt, Tom Brady njoftoi tërheqjen e tij nga NFL pas 22 sezonesh në nivelin më të lartë, po atë ditë, Pele përsëri përdori Instagramin ku postoi një foto të tij me të diplomuarin në Universitetin e Miçiganit, në të cilën ata shkëmbyen kujtime vite më parë. Kampioni tre herë i Kupës së Botës mbante një helmetë Pats dhe “Tom Terrific” mbante në duar një top futbolli me autograf.

Miku im Tom Brady, urime për udhëtimin tënd të bukur. Ti je legjendë, që sot mbaron edhe një epokë në sport. Vendimi për të ndaluar është i vështirë, por ke të drejtë. Në këtë jetë që bëjmë, nuk ka mundësi të dorëzohemi më pak se 100%. Më parë kam qenë duke rrënjosur për fitoren tënde në lojëra. Tani vazhdoj të shpresoj që jeta jote të jetë gjithmonë plot arritje. Tani që do të kesh më shumë kohë, kur të ndalosh, pres një përqafim nga ti dhe Gisele.

Dy gjëra nuk u realizuan, në radhë të parë Brady nuk u tërhoq sepse 40 ditë më vonë ai e ktheu atë vendim, i cili sipas një raporti nga Page Six ishte shkas për acarimin e gruas së tij të atëhershme Gisele Bündchen që përfundoi duke gjeneruar divorcin e ky çift pas 13 vitesh martesë. Ndaj legjenda e futbollit që ndërroi jetë ditën e djeshme ndoshta nuk e ka marrë kurrë përqafimin që i ka kërkuar Brady-t nga ish-engjëlli i “Victoria’s Secret”.