Celebrities Film & Tv Magazine

Ariana Grande dhe Cynthia Erivo shkëlqejnë në trailer-in e ‘Wicked’!

Traileri për ngjarjen muzikore të shumëpritur të filmit “Wicked” me dy pjesë bëri debutimin e tij të dielën, me pamjen e parë të filmit të transmetuar gjatë Super Bowl LVIII. Yjet e filmit Ariana Grande dhe Cynthia Erivo janë paraqitur përkatësisht si Glinda dhe Elphaba, në trailer ndërsa Erivo mund të dëgjohet duke kënduar interpretimin e saj drithërues të baladës “Defying Gravity”.

“Diçka më pushton”, shihet në klip Elphaba i Erivo-s. “Dhe kur ndodh, ndodhin gjëra të këqija.” Traileri është një kaleidoskop me ngjyra teksa audienca prezantohet për herë të parë në botën e  Ozit të regjisorit Jon M. Chu, me fusha masive me lule që rrjedhin, Qyteti Emerald dhe peizazhe fantastike të ekspozuara kudo. Në trailer, Glinda e Grande i thotë Elphaba-s të mos ketë frikë. Elphaba, në mënyrë stoike në përgjigje, thotë:

Është Magjistari ai që duhet të ketë frikë nga unë.

Filmi me dy pjesë “Wicked” është një adaptim kinematografik i muzikalit të famshëm të Broadway, i cili është një paraardhës i “The Wizard of Oz”. Ai tregon një version alternativ të ngjarjeve në Oz përpara mbërritjes së Dorothy-t dhe eksploron historinë se si Elphaba bëhet Shtriga e Ligë e Perëndimit ndërsa ajo lundron duke u përshtatur nga Magjistari. Sipas faqes së internetit të lajmeve teatrore Broadway World, “Wicked” është një nga muzikalët më të suksesshëm komercial të të gjitha kohërave, duke fituar 14.8 milionë dollarë në arkat e Broadway vetëm vitin e kaluar. Jeff Goldblum, fituesja e Oscar-it Michelle Yeoh, Jonathan Bailey dhe Bowen Yang gjithashtu luajnë në film. “Wicked: Part 1” do të shfaqet në kinema më 27 nëntor. “Wicked: Part 2” do të pasojë në fund të 2025.