Top Albania Radio Special
Mes dhimbjeve dhe sakrificave për të arritur në majë, ana e errët e suksesit të Marilyn Monroe!

Kur Akilit, hero i madh grek në luftën e Trojës, iu kërkua të zgjidhte mes…

Michael Jackson, artisti që solli revolucion në muzikë/ Sakrificat, dhimbjet dhe sukseset e tij të thëna si kurrë më parë!

Ai dha një definim ndryshe, një koncept tërësisht të ri për kërcimin, e bëri botën…

Beyoncé, një ‘ringjallje’ në mbretërinë e muzikës…

Ajo është një perëndi…Ajo është një heroinë…Ajo mbijetoi gjithë ç’pat’ kaluar…Ajo është rilindur…Ajo jeton ndër…

“Çifti i përkryer”, një speciale për dy albumet e reja të dy prej krijuseve më të pëlqyer të muzikës italiane, Elisa dhe Jovanotti!

Italia, djepi i artit, të bukurës, shijes dhe gjithçkaje që përkufizon një epitet: “e bukur”….

Top Albania Radio ju njeh me 20 këngët origjinale më të mira në historinë e “Oscar”!

Një tjetër speciale ekskluzive nga Top Albania Radio. Këtë here do të njihemi me disa…

Top Albania Radio prezanton, “Music from the Oscars”!

Të dielën e fundit të Marsit u mbajt ceremonia e 94-të e Çmimeve ‘Academy Awards’…

Kushtuar muzikës së viteve ’90, pesë super artistët që do i vënë ‘flakën’ “Super Bowl”-it!

Pak ditë më parë u lajmëruan kush do të ishin artistët që do të performonin…

Një vështrim ndryshe i karrierës dhe jetës së artistit The Weeknd…

Ka inteligjencë matematikore, ka inteligjencë gjuhësore, ka inteligjencë inter-personale, madje dhe intra-personale. Por ka edhe…

Këto janë 100 këngët më të mira që na kanë ndjekur gjatë 2021!

Programi traditë i ditës së fundit të vitit rikthehet edhe këtë herë dhe e dimë…

Ju njohim me 50 këngët më të mira të huaja të vitit 2021!

Ashtu sikurse çdo vit tjetër edhe vitit 2021 nuk i mungoi spektakli maratonë i 100…

Ju njohim me 50 këngët më të mira shqiptare të vitit 2021!

Programi maratonë ditën e fundit të vitit, rikthehet sërish në Top Albania Radio. Ashtu siç…

Top Albania Radio rikthen “Surprise”…

Jemi vërtet radio më e dashur dhe më e dëgjuar e shqiptarëve por nuk do…

Rikthehet maratona e 100 këngëve më të mira të vitit 2021!

Është koha për t’iu rikthyer vitit të ‘vjetër’ i cili është në ditët e tij…

Lori Hoxha zbulon eksluzivisht për TAR të pathënat e përgatitjeve për “Big Brother Albania VIP”!

Më në fund “Big Brother Albania VIP” do të nisë transmetimin në 5 Tetor në…

Lista e VIP-ave të diskutuar nëse do hyjnë në shtëpinë e “Big Brother”, kush konfirmohet nga producentja Lori Hoxha….

Që në momentin që u lajmërua fillimi i “Big Brother VIP”, janë aluduar disa emra…

Lori Hoxha tregon personazhet e saj më të dashur nga “Big Brother” ndër vite!

Gjatë një interviste eksluzive për Top Albania Radio me Jonida Aliçkollin, producentja e “Big Brother…

Lori, Sara apo Ledioni, kush do të dilte i pari nëse do të futej në shtëpinë e “Big Brother VIP”?!

Siç edhe e mësuat tashmë, “Big Brother VIP” është në hapat e fundit të finalizimit…

Lori Hoxha konfirmon dy opinionistë në “Big Brother VIP”, nuk është Arjan Konomi!

Me lajmin e mirë që shumë fansa po prisnin, “Big Brother Albania VIP” nis transmetimin…