Bota Botë e Çuditshme

Epo edhe kjo nuk ishte dëgjuar më parë, policia në SHBA gjen armë brenda një kutie pice!

Autoritetet në Kaliforninë Jugore në Shtetet e Bashkuara gjatë një kontrolli trafiku u përballën me një pamje që nuk e kishin parë kurrë më parë. Përveç drogës që gjetën në makinë, ata gjetën edhe një pistoletë brenda një kutie pice. Oficerët ndaluan automjetin rreth orës 03:00. në Rosamond, 80 milje në veri të Los Anxhelosit, për shkelje të rregullave të trafikut.

Gjatë kontrollit në automjet, efektivët gjetën metamfetamin, Xanax, kokainë dhe fentanil, të cilat peshonin gjithsej 1.5 kilogramë. Para cash, peshore, pajisje droge dhe pajisje paketimi u gjetën gjithashtu brenda automjetit. Gjithashtu janë arrestuar tre pasagjerë në makinë, mes tyre një 18-vjeçare. Të katër u arrestuan nën dyshimin për vepra të shumta armësh dhe droge.