Celebrities Magazine Showbiz

Khaby Lame, krijuesi më i ndjekur i TikTok në botë, i bashkohet ‘Italia’s Got Talent’ si pjesë e jurisë së tyre!

Khaby Lame, personaliteti italian i mediave sociale me origjinë nga Senegali, i cili është krijuesi më i ndjekur i përmbajtjes në botë në TikTok, i është bashkuar “Italia’s Got Talent” si juri. Lame është një ish-punëtor i fabrikës në Itali, i cili pasi u pushua nga puna në mars 2020 hapi një kanal TikTok në të cilin ai performoi skeçe komike absurde që u bënë jashtëzakonisht virale.

Ylli i TikTok, pjesët e komedisë së të cilit filluan me pamje ironike të jetës mbështetet në shprehjet ikonike të fytyrës dhe gjuhën e trupit në videot e shpërndara pa folur, në mënyrë që humori të kuptohet universalisht. Virtuozi i videove të komedisë në formë të shkurtër, i cili ka më shumë se 154 milionë ndjekës në TikTok, tani do të bëjë debutimin e tij si një personazh televiziv italian në shfaqjen hit të talenteve.

“Italia’s Got Talent”, megjithatë, nuk do të shënojë debutimin e Lame si juri. Lame në vitin 2022 ishte anëtar i jurisë #TikTokShortFilm të Festivalit të Filmit në Kanë, një konkurs global brenda aplikacionit të filmave të shkurtër vertikal. Kryesues i asaj jurie ishte autori kamboxhian Rithy Panh (“Fotoja e humbur”).

Khaby Lame po i bashkohet edicionit të ardhshëm të “Italia’s Got Talent” si një anëtar i ri i jurisë së bashku me këngëtaren e popit dhe personalitetin televiziv Elettra Lamborghini, e cila është mbesa e prodhuesit italian të automjeteve Ferruccio Lamborghini. Juritë e rikthyer në shfaqje janë Mara Maionchi, e cila është një producente rekord e shndërruar në personalitet televiziv dhe komediani, aktori dhe YouTuber-i italiano-amerikan Frank Matano.

Komedianët Aurora dhe Fru, të cilët janë anëtarë të The Jackal, një grup komike napolitane që fituan popullaritet në YouTube, do të presë edicionin e vitit 2023 të “Italia’s Got Talent”, audicionet për të cilat kanë filluar në qytetin jugor italian të Avellino, pranë Napolit. Data e saktë e luajtjes në Disney+ është ende e fshehur.