Celebrities Gossip Showbiz

Kushton vetëm 18 dollarë, njihuni me ushqimin e prefereuar të Princ Harry dhe Meghan Markle!

Publikimi i librit të kujtimeve të Princit Harry, ‘Spare’, i ka shkaktuar probleme atij dhe gruas së tij Meghan Markle, pasi çifti nuk ishte i ftuar në festën e Bafta pas frikës se do të çonte këtë edhe në një katastrofë PR. Megjithatë, libri i tij i ri ka shërbyer edhe për të zbuluar disa detaje rreth jetës së tij, si ushqimi i preferuar, i cili mund të dërgohet në shtëpinë tuaj nga një zinxhir i famshëm restorantesh.

Si Harry ashtu edhe Meghan janë adhurues të mëdhenj të pulës së pjekur. Ata përgatitën disa së bashku në takimet e tyre të para dhe ishte pjata e parë që ai porositi kur gruaja e tij do të lindte fëmijën e tyre të parë në spital. Vendi në fjalë është i Nandos, i cili fillimisht u themelua nga anëtarë të komunitetit portugez-mozambikan të Afrikës së Jugut. Çmimi i një pule të plotë është 18 dollarë, dhe specialiteti i tyre është një pulë e marinuar me salcë peri-peri, e cila bëhet me spec djegës të vendeve të lartpërmendura.

Këto speca djegës përdoren në ushqimin tipik mozambik dhe kolonizatorët portugez e modifikuan atë duke shtuar një copë limon dhe hudhër për të bërë salcën përfundimtare të përdorur në pulat e pjekura të Nandos.

Sipas njoftimeve të fundit nga pallati mbretëror, Princi William thuhet se ndihet i shkatërruar nga pretendimet e bëra nga vëllai i tij më i vogël, Princi Harry në librin e tij më të ri të publikuar “Spare” dhe intervistat pasuese televizive gjatë kësaj jave. Në libër Duka i Sussex-it ka ndarë detaje të një përleshjeje fizike mes tij dhe William dhe pretendon se Princi i Uellsit ishte skeptik për marrëdhënien e tij me Meghan Markle që në fillim.

Duke folur në ‘Good Morning Britain’, redaktori mbretëror është shprehur se situata është mjaft e tensionuar midis dy vëllezërve dhe se është i shkatërruar nga sulmet e vazhdueshme.