Celebrities Gossip Showbiz

Meghan Markle është shkëputur nga Mbretëria: ‘Ajo nuk dëshiron të bëjë asgjë për të’!

Meghan Markle është e fokusuar tek e ardhmja dhe familja e saj me Princin Harry.

Ndërsa Dukesha e Sussex-it, 42-vjeç është larguar nga familja mbretërore, Harry “ka ende punë të papërfunduar”, thotë autori Omid Scobie, libri i ri i të cilit Endgame do të dalë më 28 nëntor, tregon për PEOPLE në kopertinën e kësaj jave.

Që herët në procesin e shkrimit të librit, disa nga ato burime të Meghan-it në të cilat u mbështeta vërtet në vitet e mëparshme këtë herë ishin: ‘E dini çfarë? Ajo nuk dëshiron asgjë të bëjë me të”, thotë Scobie, e cila ka mbuluar familjen mbretërore për më shumë se një dekadë.

“Për Harry-n është ndryshe. Ai ka ende punë të papërfunduar kur bëhet fjalë për betejat e tij me shtypin. Sfida e tij do të jetë të gjejë diçka që e balancon atë në mënyrë që ta shohim atë duke punuar në një hapësirë ​​që nuk është e lidhur me lidhjet që lidhen nga e kaluara”

Marrëdhënia e Princit Harry dhe Princit William është përtej riparimit: ‘Nuk ka kthim prapa’
Megjithatë, Meghan dhe Harry kanë mbajtur një linjë të hapur komunikimi me Mbretin Charles dhe iu drejtuan monarkut për t’i uruar atij ditëlindjen të martën.

Me Harry-n, ka një pranim ngurrues se ky është pikërisht babai i tij. Ai më mirë do ta kishte këtë në jetën e tij sesa ta ndërpresë plotësisht. Prandaj, kur ata flasin, shpesh është Harry duke u zgjatur” thotë Scobie.

“U befasova kur mësova se edhe Meghan ka një lloj korrespondence me Charles, duke dërguar foto të fëmijëve, megjithëse ata nuk janë drejtpërdrejt te atij. Pra, ka një vullnet atje.

Në maj, Harry bëri një paraqitje të shkurtër në kurorëzimin e babait të tij Mbretit Charles dhe Mbretëreshës Camilla, por nuk u ftua të bashkohej me familjen mbretërore në ballkonin e pallatit. Meghan dhe fëmijët e tyre, Princi Archie, 4 vjeç dhe Princesha Lilibet, 2 vjeç, qëndruan në shtëpi ndërsa festonin ditëlindjen e Archie.

Scobie tregon si prishjen e familjes mbretërore ashtu edhe dobësimin e monarkisë moderne në Endgame. Sipas autorit, Harry “është në pasqyrën e pasme” për vëllain e tij Princin William.

“William është aq shumë përpara në udhëtimin e tij sa ajo që është e rëndësishme sot është shumë e ndryshme nga ajo që ishte e rëndësishme 10 vjet më parë,” thotë Scobie.

Ju vërtet e ndjeni këtë kur flisni me njerëzit që punojnë në pallat, se ata me të vërtetë e konsiderojnë atë që thonë Harry dhe Meghan, por kryesisht Harry, si zhurmë irrituese. Ndjenjat e këtij njeriu nuk vlejnë më asgjë. Kjo është tipike për çdo korporatë të madhe. E di që është ndryshe sepse ata janë familje. Por siç e dimë prej kohësh, kuptimi i familjes është shumë i ndryshëm për ta”, thotë ai.

Familja mbretërore, natyrisht, nuk njihet për fokusin e saj tek ndjenjat. Por në Endgame Scobie shkruan se ndoshta më shumë se në çdo moment tjetër të historisë, familja po injoron thyerjet e saj të brendshme me rrezikun e saj, sepse “pjesë e blerjes nga publiku britanik është se familja mbretërore është familje e kombit.

Princi Harry “Plotësisht vetëm” mes vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth: Fragment ekskluziv i librit
E megjithatë, thotë Scobie, trashëgimtari i fronit William, 41 vjeç, i ka dhënë përparësi besnikërisë së tij ndaj monarkisë.

Gati një vit pasi Harry zbuloi përçarjen e dhimbshme midis tij dhe familjes së tij në librin e tij me kujtime Spare dhe bota mësoi përmasat e ndarjes midis dy vëllezërve, “absolutisht asgjë nuk ka ndryshuar”, thotë Scobie.

 

Dhimbja dhe zemërimi mes Uilliam-it dhe Harrit njëri, Princi i Uellsit dhe Mbreti i ardhshëm dhe tjetri, Duka i Sussex-it dhe Kaliforniani  tani është ngurtësuar në diçka më të ftohtë dhe më të palëvizshme, thotë Scobie: indiferencë.

E pashë lëshimin e Spare nga Harry si përpjekjen e tij të fundit për t’i treguar familjes së tij se si ndihej prej vitesh,” thotë ai. “Sepse qartësisht nuk ka pasur kurrë një forum mjaft të hapur për të pasur këto biseda apo për të ndarë këto ndjenja.”