Albanian’s Hot Top 30, Week of December 5th

Capital T vjen sërish me projekte të reja, dhe jo dosido. Tashmë e kemi mësuar që artisti di të sjellë vetëm hite. Dhe ja ku vjen me “Hera e fundit”, një projekt disi më ndryshe nga të tjerët, po që është një sukses i garantuar.

Nga ana tjetër, një projekt i ri vjen nga një tjetër artist ‘big’. Ledri Vula ka sjellë së fundmi një projekt solo pas disa muajsh. “Robot” titullohet dhurata e tij për publikun këtë dhjetor.

Teksa së fundmi Arilena Ara është angazhuar edhe në televizion, pasionin e saj më të madh, muzikën padyshim na tregon vazhdimisht se nuk mund ta lë pas. Surpriza më e fundit e artistes për ndjekësit është “Dashuria ime” dhe mund të themi se për këto ditë të ftohta dimri është shumë ‘e qëlluar’.

Don Phenom i është bashkuar trendit të fundit ku artistët sjellin këngët e vjetra në një rikrijim më modern. “Trëndafil me erë” është përzgjedhja e tij që goditi në shenjë.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Capital T
Hera e fundit
2
Ledri Vula
Robot
3
Don Phenom
Trëndafil Me Erë
4
Arilena Ara
Dashuria Ime
5
Elvana Gjata ft. Don Xhoni & Bardhi
Mall
6
Efi Gjika
Mirror
7
Xhensila x Kidda
Me do
8
IBRO DELI
MU KA TEK
9
Young Zerka
Nafije
10
Era Istrefi (Alban Chela Remix)
Bebe
11
Elgit Doda
Ik
12
Era Istrefi x Buta
5AM
13
Art Abazi
Harrom
14
Dafina Zeqiri ft. Alban Skenderaj
Copa Copa
15
Franc Koruni
Detyron
16
Dylan
So tu ma ni
17
Flori Mumajesi
Mbaroj per ty
18
Ya Nina
Merri
19
Albora
Hala
20
Elai
Truni Terr
21
Yll Limani
Malet
22
Kida
Ma lujte
23
Gjon’s Tears
Pure
24
Majk X Bardhi
Përgjithmonë
25
Shpat Deda
T'Huj
26
Alban Chela
Lonely
27
Fero
Gorilla Muzik
28
lluni
Top 3
29
KENNZ
HARROVE
30
Ya Nina
A po don / Kiss Kiss