Albanian’s Hot Top 30, Week of December 6th

Ju kishin munguar Mozzik dhe Getinjo? Epo tashmë jo më. Dy vëllezërit janë rikthyer me projekte të reja. Jo në një bashkëpunim me njëri-tjetrin, por secili me një këngë solo.

Getinjo vjen pas një periudhe pak të gjatë pauze me “Real. Mozzik nga ana tjetër ka ardhur me një frymë disi eksperimentale në projektin e tij të ri “Shko”. A do të arrijë ai suksesin e mëparshëm në këtë mënyrë? Dhe më e rëndësishmja, cili nga vëllezërit do të ketë suksesin më të madh?

Gjithashtu Alban Sënderaj dhe Miriam Cani kanë ardhur me një bashkëpunim tjetër. “Zemër përmbi zemër” titullohet kënga e tyre më e re dhe shumë romantike, siç vetëm ata dinë të sjellin. Nga ana tjetër Blero ka publikuar këngën e tij më të re, “Hej Aman”. Një projekt interesant dhe jemi të sigurtë që fansat besnikë të artistit kanë mbetur të kënaqur.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Mozzik
Shko
2
Blero
Hej Aman
3
Alban Skenderaj & Miriam Cani
Zemer permbi Zemer
4
Getinjo
Real
5
Dafina Zeqiri
Ti dho krejt
6
Arilena Ara
E gjalle
7
Sir-A
Ktu ka Juda shpine
8
Numen
Loti
9
Ergys Shahu ft. Jona
Pa hile
10
Azra
Inati
11
Visjan Ukcenaj x Kastro Zizo
HANA
12
Kastro Zizo
Mall Burri
13
Don Xhoni x Loredana
Gjuj për to
14
MatoLale
Enxhi
15
OTTO x VICE
Broski
16
ALBU
Arrogante
17
Mentor Haziri
Qëndro
18
Dafina Zeqiri ft. Ron - Murder on the Dance Floor
Murder on the dancefloor
19
Diona Fona
A jena
20
Bardhi x Ledri Vula
Cope Cope
21
Marigona
Fajet
22
Rina
Mia
23
Capital T x Elvana Gjata
Flakë
24
ALANDY
Mr Dj/Replay
25
Elai
Nokia
26
Gesko
Malli
27
Kida
Ike
28
Samanta
Mama
29
Don Phenom
Pa Meshire
30
Otto x Big KIK
Fundi Fillimi