Albanian’s Hot Top 30, Week of November 29th

Një javë e ngarkuar kjo për sa i përket listës së këngëve më të mira shqiptare të momentit. Kjo javë vjen me shtatë hite të reja.

Dafina Zeqiri vazhdon me publikimin e hiteve të saj të njëpasnjëshme. Këtë herë ajo ka lançuar “T’i dho krejt” që sigurisht ka hyrë menjëherë në listë dhe është ndër më të preferuarat e publikut. Ndërkohë dhe Arilena Ara ka publikuar “E gjallë”, pjesë e albumit të saj të fundit, “Pop Art”.

Pas suksesit me “Bagëti e Bujqësi”, Killua, apo ndryshe Sir-A, ka guxuar me një tjetër hit, të titulluar “Ktu ka Juda shpinë”. Cila mendoni se do të preferohet më shumë? Gjithashtu dhe Numen vjen sërish në këtë listë pas “Malena”, këtë herë me një këngë më të ndjerë, “Loti”.

Kastro Zizo vjen sërish në listë pas një jave, këtë herë me një bashkëpunim me Visjan Ukcenaj, i cili hyn në listën e Top Awards për herë të parë. Të tjera këngë që premtojnë sukses janë dhe “Inati” nga Azra dhe “Pa hile”, nga Ergys Shahu dhe Joni, po ashtu një artiste e re në listë.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Dafina Zeqiri
Ti dho krejt
2
Arilena Ara
E gjalle
3
Sir-A
Ktu ka Juda shpine
4
Numen
Loti
5
Ergys Shahu ft. Jona
Pa hile
6
Azra
Inati
7
Visjan Ukcenaj x Kastro Zizo
HANA
8
Kastro Zizo
Mall Burri
9
Don Xhoni x Loredana
Gjuj për to
10
MatoLale
Enxhi
11
OTTO x VICE
Broski
12
ALBU
Arrogante
13
Mentor Haziri
Qëndro
14
Dafina Zeqiri ft. Ron - Murder on the Dance Floor
Murder on the dancefloor
15
Diona Fona
A jena
16
Bardhi x Ledri Vula
Cope Cope
17
Marigona
Fajet
18
Rina
Mia
19
Capital T x Elvana Gjata
Flakë
20
ALANDY
Mr Dj/Replay
21
Elai
Nokia
22
Gesko
Malli
23
Kida
Ike
24
Samanta
Mama
25
Don Phenom
Pa Meshire
26
Otto x Big KIK
Fundi Fillimi
27
Cricket x MUMA
Thema
28
Redon Berani
Louis Vuitton
29
Nitsu feat. ALBU
Bomaye
30
Butrint Imeri
Kuku