Albanian’s Hot Top 30, Week of January 30th

Robb Daddy është artisti shqiptar, që vjen si prurje e re këtë javë. Së fundmi, ai ka sjellë projektin e tij më të ri, i cili titullohet “Ndjenjë për ty”. Stili i tij muzikor është shumë i veçantë dhe përfaqëson më së miri personalitetin e tij. Kryesisht, ai ndër vite ka krijuar këngë mjaft ritmike, ku mund të përmendim “Ayo”, “Rihanna”, “Dance”, “Sonte Funky” ose “We Party”. Robb i ka sjellë disa prej tyre edhe në bashkëpunim me këngëtarë të tjerë.

Artisti është përqëndruar të sjellë një rrymë ndryshe, paksa R&B. Por tek ky projekt i fundit, ai zgjedh të flasë për ndjenjat dhe botën e tij emocionale. Nuk dihet nëse ky projekt është dedikim për dikë apo thjesht ai ka vendosur të eksperimentojë në karrierën e tij, duke shfaqur talentin edhe në këtë fushë. Edhe pse është një këngë plot ndjenja, ai zgjedh që të mos e humbë stilin e tij karakteristik.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Rob Daddy
Ndjenjë për ty
2
Shpat Deda
T'Huj
3
Albora
Hala
4
Xhensila x Kidda
Me do
5
IBRO DELI
MU KA TEK
6
Young Zerka
Nafije
7
Era Istrefi (Alban Chela Remix)
Bebe
8
Capital T
Hera e fundit
9
Ledri Vula
Robot
10
Don Phenom
Trëndafil Me Erë
11
Arilena Ara
Dashuria Ime
12
Retrovizorja
Vjeshtë
13
Alban Skënderaj
Festoj
14
David Dreshaj
Si Kembane
15
Alban Skënderaj
Mbretër pa kurorë
16
Romeo x Diona Fona
Amante
17
Sordi Manfred
Drops of Rain
18
Aurela Gaçe
Si jetoj
19
NRG BAND x Tuna
Prej Teje Se Prita
20
Njomza
Clown
21
Estto
Boll Mo
22
Majk
E pa shpirt
23
Leonardo Gashi
Inat
24
Kida x Dafina Zeqiri
Ai Me Mu So
25
Yll Limani x Loredana
Kriminele
26
Mozzik
Daddy
27
Elhaida Dani
Vetja
28
Vanesa Sono
Aroma jonë
29
Dj Geek ft. Young Zerka, Dafina Zeqiri, Mc Kresha
Nafije
30
Klinti Collaku
Shihemi n’kujtime