Albanian’s Hot Top 30, Week of January 23rd

Vanesa Sono është një prurje e re në tregun muzikor shqiptar, e cila ka një botë krijuese mjaft magjike, duke sjellë projekte të ngjashme me ato ndërkombëtare. Së fundmi, ajo ka lançuar “Aroma jonë”, këngë që e ka përfaqësuar atë edhe në Festivalin e Këngës të këtij viti. Edhe pse nuk arriti të fitonte, ajo ka fituar një publik mjaft të gjerë, që janë duke përkrahur rrugëtimin e saj.

Ndoshta vlerësohet si bashkëpunimi më i mirë i artistave më të mëdhenj shqiptarë në 10 vjeçarin e fundit. Dhe është pikërisht ai midis Dj Geek, Young Zerka, Dafina Zeqiri dhe Mc Kresha, të cilët risollën këngën e Young Zerkës të publikuar rreth dy muaj më parë “Nafije”. Një projekt mjaft ritmik dhe i pëlqyer shumë nga dëgjuesit, pritet të jetë gjatë pjesë e “Albanian’s Hot Top 30”.

Klinti Çollaku është një tjetër artist i ri, mjaft premtues në tregun muzikor shqiptar. Ai ka mjaft vite eksperiencë në këtë fushë dhe ka realizuar me mjaft sukses këngë, të cilat janë vlerësuar pozitivisht edhe në festivale të ndryshme muzikore. Këtë rradhë ai vjen me një projekt, ku shfaq stilin e tij të qetë dhe mjaft melankolik, duke sjellë “Shihemi n’kujtime”.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Vanesa Sono
Aroma jonë
2
Dj Geek ft. Young Zerka, Dafina Zeqiri, Mc Kresha
Nafije
3
Klinti Collaku
Shihemi n’kujtime
4
Shpat Deda
T'Huj
5
Albora
Hala
6
Xhensila x Kidda
Me do
7
IBRO DELI
MU KA TEK
8
Young Zerka
Nafije
9
Era Istrefi (Alban Chela Remix)
Bebe
10
Capital T
Hera e fundit
11
Ledri Vula
Robot
12
Don Phenom
Trëndafil Me Erë
13
Arilena Ara
Dashuria Ime
14
Retrovizorja
Vjeshtë
15
Alban Skënderaj
Festoj
16
David Dreshaj
Si Kembane
17
Alban Skënderaj
Mbretër pa kurorë
18
Romeo x Diona Fona
Amante
19
Sordi Manfred
Drops of Rain
20
Aurela Gaçe
Si jetoj
21
NRG BAND x Tuna
Prej Teje Se Prita
22
Njomza
Clown
23
Estto
Boll Mo
24
Majk
E pa shpirt
25
Leonardo Gashi
Inat
26
Kida x Dafina Zeqiri
Ai Me Mu So
27
Yll Limani x Loredana
Kriminele
28
Mozzik
Daddy
29
Elhaida Dani
Vetja