Albanian’s Hot Top 30, Week of July 4th

A ka kuptim vera pa Soni Malaj?! Sigurisht që jo e, thënë kjo, mirëpresim artisten sërish në këtë listë. Këtë herë ajo ka ardhur së bashku me ESTTO për të sjellë pak ritme të nxehta dhe latine me “Amante”. Sa bukur kombinohen së bashku. Soni plot zjarr dhe ESTTO me ëmbëlsinë që e karakterizon…

Sheila Haxhiaj na kujton edhe njëherë që qenka shumë vapë këto kohë… “Uh sa vapë” titullohet projekti i saj më i ri, një projekt ndër më të veçantët, siç e ka përshkruar dhe vetë ajo. Djali i hiteve, Capital T nuk ka të ndalur. Ende pa u ‘mërzitur’ me projektet e tij të shumta të fundit ai sjell “Dukat”.

Pas disa muajsh mungesë, Drilona sjell këngën e saj të fundit “How could you”. Nga ana tjetër kemi një nga artistët më të rinj në treg, Wicked-K. Ëmbëlsira për në fund, Renis Gjoka dhe Eneda Tarifa, dy nga emrat më të mëdhenj të skenës kanë sjellë bashkëpunimin e tyre të shumëpritur “Cep me cep”.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Sheila Haxhiraj
Uh Sa Vape
2
ESTTO x Soni Malaj
Amante
3
Renis Gjoka ft. Eneda Tarifa
Cep me Cep
4
Capital T
Dukat
5
Drilona
How Could You
6
Wicked-K
Mikrofoni
7
Shpat Deda x Edona Vatoci
Terr
8
Art Abazi
N'buzët e saj
9
Besa
En Équilibre
10
lluni ft Ledri Vula
Narcos Albania
11
Romeo ft Ermal Fejzullahu
Më e Mira
12
Fifi x Tuna
Melaqe
13
Killua
PMW
14
Renis Gjoka
Nuk te dua
15
Stine
Apocalypse
16
Arsi Bako
More than friends
17
Alban Skenderaj ft. AVAXUS
Lamtumire
18
Ibro Deli
Toxic
19
Dafina Zeqiri ft Kida
Luje Belin
20
Ledri Vula
Monaco
21
David Dreshaj
Ana
22
Tiri Gjoci
A ma thu
23
Rina x Sin Boy
Si ti
24
Diona Fona
Mama
25
Capital T X Alban Skenderaj
Nje Nate
26
Era Istrefi
TKRKT
27
Nilsa Hysi feat. Alo The One
Mæmen
28
La Fazani
Hajde me shuplakë
29
Gent Fatali x Fifi
Pikture
30
Xhensila
Ale Ale