Albanian’s Hot Top 30, Week of July 11th

Këtë javë merr vlerë shprehja “Girl Power”. E kjo jo më kot, por sepse bashkimi i Elvana Gjatës dhe Dhurata Dorës rezultoi një hit i menjëhershëm. “Gajde” i solli vajzat më mahnitëse se kurrë. Nga ana tjetër Diona Fona na njeh me projektin e saj më të ri, “Zari”.

Ronela Hajati ka hedhur një hap tjetër në karrierën e saj duke publikuar këngën e saj t] parë në gjuhën italiane. Le të themi që Ronela në italisht tingëllon si “Caramel”. Një bashkëpunim që ka bërë mjaft bujë ka qenë ai i Luar dhe Sardit. Të gjithë ishim gjithë sy e veshë të zbulonim çfarë ishte “Vec i imi” deri në çastin kur u publikua.

Kida dhe Butrint Imeri vijnë këtë herë pa Ledrin në “AM/PM”, projekti që do e dëgjoni nga mëngjesi e deri në darkë këtë verë. Dhe meqë jemi tek bashkëpunimet, hiti i Ardian Bujupit dhe Ledri Vulës do të jetë ‘akullorja’ e kësaj stine…

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Dhurata Dora x Elvana Gjata
Gajde
2
Ronela Hajati
Caramel
3
Luar ft Sardi
Vec i imi
4
Ardian Bujupi x Ledri Vula
Gelato
5
Kida x Butrint Imeri
AM/PM
6
Diona Fona
Zari
7
Sheila Haxhiraj
Uh Sa Vape
8
ESTTO x Soni Malaj
Amante
9
Renis Gjoka ft. Eneda Tarifa
Cep me Cep
10
Capital T
Dukat
11
Drilona
How Could You
12
Wicked-K
Mikrofoni
13
Shpat Deda x Edona Vatoci
Terr
14
Art Abazi
N'buzët e saj
15
Besa
En Équilibre
16
lluni ft Ledri Vula
Narcos Albania
17
Romeo ft Ermal Fejzullahu
Më e Mira
18
Fifi x Tuna
Melaqe
19
Killua
PMW
20
Renis Gjoka
Nuk te dua
21
Stine
Apocalypse
22
Arsi Bako
More than friends
23
Alban Skenderaj ft. AVAXUS
Lamtumire
24
Ibro Deli
Toxic
25
Dafina Zeqiri ft Kida
Luje Belin
26
Ledri Vula
Monaco
27
Nilsa Hysi feat. Alo The One
Mæmen
28
La Fazani
Hajde me shuplakë
29
Gent Fatali x Fifi
Pikture
30
Xhensila
Ale Ale