The Playlist, Week of April 11th

Kemi mësuar tashmë që miksimi i disa stileve muzikore nxjerr në jetë një kryevepër të vërtetë. Teksa Camila Cabello-n e kemi parë kryesisht tek ritmet latine, kur ajo bëhet bashkë me Willow për të sjellë “Psychofreak”, është diçka që nuk duhet humbur kurrsesi.

Nga ana tjetër kemi Emily Sande e cila i ‘zbut’ pak ujrat, ashtu si tashmë jemi mësuar. Artistja ka sjellë së fundmi “There Isn’t Much”. Që Lil Nas X është tejet i veçantë dhe unik e dimë tashmë, por me “Lost In The Citadel” na e vërtetoi edhe një herë këtë fakt.

Për ju adhuruesit e muzikës spanjolle, mos u shqetësoni! Ashtu si çdo javë kemi menduar dhe për ju duke sjellë këtë herë ritme latine së bashku me këngë italiane në një projekt të vetëm. Është “Romance” nga Fred De Palma dhe Justin Quiles.

Sugjerimet tona për të mos u humbur këtë javë? Epo, padyshim që Static x Ben El x Snoop Dogg x  Lil Baby në “Ziki Ziki”, apo dhe David Guetta, Missy Elliott, BIA & Iamdoechii, Afrojack në “Trampoline”. Zbuloni më shumë në playlist-ën zyrtare të Top Albania Radio-s…

1
Camilla Cabello ft. Willow
Psychofreak
2
Emeli Sandé
There Isn't Much
3
Lil Nas X
Lost In The Citadel
4
Fred De Palma & Justin Quiles
Romance
5
Vasco Rossi, Marracash
La Pioggia Alla Domenica
6
Alice Merton
Same Team
7
The Chainsmokers
iPad
8
Static & Ben El x Snoop Dogg x Lil Baby
ZikI Ziki
9
David Guetta & Afrojack ft. Missy Elliott, BIA & Doechii
Trampoline
10
R-Mean feat. French Montana
Yalla Habibi
11
Follya
Morto Per Te
12
Lorde
Secrets from a Girl (Who's Seen it All)
13
Irama feat. Rkomi
5 Gocce
14
Lele Pons, Kim Loaiza
Piketona
15
Lauv
All 4 Nothing (I'm So In Love)
16
Chlöe
Treat Me
17
Aurora
The Woman I Am
18
Charlotte Jane
10 percent
19
DJ Neptune ft. Mr Eazi & Konshens
Walangolo
20
Wiz Khalifa, Big K.R.I.T., Smoke DZA, and Girl Talk
Ain't No Fun
21
Netta
I Love My Nails
22
Matoma & ARIZONA
Heart So Big
23
EMELINE
cinderella's dead
24
Enrique Iglesias
Espacio en Tu Corazón
25
S+C+A+R+R
Running Away
26
Latto, Mariah Carey, DJ Khaled
Big Energy
27
Surfaces
I Can't Help But Feel
28
Gavin James
Circles
29
Pabllo Vittar, Rina Sawayama
Follow Me
30
Kehlani, Justin Bieber
up at night
31
Gryffin & One Republic
You Were Loved
32
KAYMA
Learn to Say no
33
Yahritza Y Su Esencia
Soy El Unico
34
Dove Cameron
Boyfriend
35
Harry Styles
As It Was
36
Banx & Ranx, Rêve
Headphones
37
Daddy Yankee
REMIX
38
Odesza, The Knocks
Love Letter
39
Lous and The Yakuza
Kisé
40
Willy William & will.i.am & Lali
Solo
41
James Bay
Give Me The Reason
42
J Balvin & Ed Sheeran
Sigue
43
Aitch, Ashanti
Baby
44
Daddy Yankee x El Alfa x Lil Jon
Bombón
45
4*Town
Nobody Like U
46
Imagine Dragons
Bones
47
Tom MacDonald, Adam Calhoun, Struggle Jennings & Nova Rockafeller
In God We Trust
48
Elisa, Jovanotti
Palla al Centro
49
Elisa
A Tempo Perso
50
Sam Feldt, Rita Ora
Follow Me (MOTi Remix)