The Playlist, Week of August 15th

Në këngën simotër të “Anaconda”, “Super Freaky Girl”, Nicki Minaj vjen mjaft krenare në sjelljen e saj ‘freaky’, duke u thelluar në lidhje me takimet e saj të ndryshme intime. Pas hashtag-ut në trend në mbarë botën në Twitter, ajo postoi një fragment të këngës që përmbante një mostër nga hiti i Rick James i vitit 1989 “Super Freak”. Pas postimit të fragmentit, kënga tërhoqi vëmendje të gjerë në platformën TikTok. Dhe ja ku prezantohemi këtë javë me “Super Freaky Girl”…

Tones And I ka lançuar këngën e re “Charlie” dhe ka zbuluar njëkohësisht dhe frymëzimin për këtë projekt. Ndryshe nga sa kanë supozuar disa përdorues të mediave sociale, këngëtarja ka zbuluar se kënga e re mban emrin e labradorit të saj Charlie, për të cilin e merr malli kur është në turne.

“El Que Espera” më në fund është këtu! Anitta dhe Maluma kanë një kimi të pamohueshme që e tregojnë më së miri dhe mund të ketë diçka pas kësaj… Më herët artistja ka treguar për një takim që ka patur me Maluma pasi i shkruajti në Instagram. Dhe mesa kuptojmë nga fryti i këtij bashkëpunimi, takimi paska qenë goxha i zjarrtë…

1
Nicki Minaj
Super Freaky Girl
2
Tones and I
Charlie
3
Anitta, Maluma
El Que Espera
4
Gayle
indieegycool
5
Tyga, Jhené Aiko, Pop Smoke
Sunshine
6
Spaceman
7
Alie Gatie, Khelani
The look
8
Kate Nash
Wasteman
9
Billen Ted, Kah-Lo
People Ain't Dancing
10
M.I.A.
Popular
11
Dolcenera
Calliope (Pace alla luce del sole)
12
Rema
Calm Down
13
benny blanco, BTS & Snoop Dogg
Bad Decisions
14
Central Cee
Doja
15
Luude & Mattafix
Big City Life
16
Beyoncé
Alien Superstar
17
Calvin Harris, Charlie Puth, Shenseea
Obsessed
18
The 1975
Happiness
19
Lauv
Stranger
20
Duncan Laurence
Electric Life
21
The Killers
Boy
22
John Legend, Saweetie
All She Wanna Do
23
Diplo & Melé
Make Me Believe
24
Tove Lo
2 Die 4
25
Stromae, Camilla Cabello
Mon amour
26
Bastille
Revolution
27
Beyoncé
Cuff it
28
Benson Boone
Nights like these
29
PRETTYMUCH
Talking 2 You
30
Craig David & Galantis
DNA
31
Imen Siar
Glitter and Gold
32
Francesca Michielin
bonsoir
33
Airete
Tutto
34
Gorillaz ft. Thundercat
Cracker Island
35
Saucy Santana ft. Latto
Booty
36
Spencer Sutherland
Everybody
37
Rosalía
Despechá
38
Calvin Harris, Normani, Tinashe, Offset
New To You
39
Alfa, Mr Gabriel
You Make me so Happy
40
Malika Ayane
Una Ragazza
41
Brent Faiyaz
All Mine
42
Macklemore, Tones And I
Chant
43
iann dior
I Find it Hard
44
Billie Eilish
TV
45
Calvin Harris, Justin Timberlake, Halsey, Pharrell Williams
Stay With Me
46
Ellie Goulding, Big Sean
Easy Lover
47
Paolo Nutini
Radio
48
Lauv
Kids Are Born Stars
49
Netsky, Rita Ora
Barricades
50
Beyoncé
Break my Soul