The Playlist, Week of August 8th

Herën e fundit që Beyoncé publikoi një album solo, ajo na dha “Lemonade”, një koleksion ‘vizual’ që mbërriti, pa paralajmërim paraprak, në vitin 2016. Kishte video kinematografike për të shoqëruar çdo këngë dhe regjistrimi u faturua nga vetë Queen Bey, si “një projekt konceptual i bazuar në udhëtimin e çdo gruaje për vetënjohje dhe shërim”.

Tashmë erdhi koha që ajo të nxirrte në treg “Renaissance”. Albumi i saj i ri dhe i shumëpritur përmban 16 këngë, në të cilat Beyoncé nuk është përqendruar tek videoklipet, por siç ka thënë dhe vetë ajo, i ka dhënë rëndësi muzikës. E tashmë ajo po na ‘bekon’ herë pas here me një nga perlat e saj të reja. Tashmë është radha e “Alien Superstar” që të vijë në listën e javës.

Tani le të ndalemi pak tek ‘vendimet e këqija’. Edhe pse projekti në fjalë mban titullin “Bad Decisions”, ky bashkim mes Benny Blanco, BTS dhe Snoop Dogg, ishte zgjedhja më e mirë që mund të bëhej. John Legend e kemi parë në disa bashkëpunime kohët e fundit e artisti tanimë zgjodhi Saweetie për projektin e ri “All She Wanna Do”. Një kombinim ky mjaft interesant…

1
Dolcenera
Calliope (Pace alla luce del sole)
2
Rema
Calm Down
3
benny blanco, BTS & Snoop Dogg
Bad Decisions
4
Central Cee
Doja
5
Luude & Mattafix
Big City Life
6
Beyoncé
Alien Superstar
7
Calvin Harris, Charlie Puth, Shenseea
Obsessed
8
The 1975
Happiness
9
Lauv
Stranger
10
Duncan Laurence
Electric Life
11
The Killers
Boy
12
John Legend, Saweetie
All She Wanna Do
13
Diplo & Melé
Make Me Believe
14
Tove Lo
2 Die 4
15
Stromae, Camilla Cabello
Mon amour
16
Bastille
Revolution
17
Beyoncé
Cuff it
18
Benson Boone
Nights like these
19
PRETTYMUCH
Talking 2 You
20
Craig David & Galantis
DNA
21
Imen Siar
Glitter and Gold
22
Francesca Michielin
bonsoir
23
Airete
Tutto
24
Gorillaz ft. Thundercat
Cracker Island
25
Saucy Santana ft. Latto
Booty
26
Spencer Sutherland
Everybody
27
Rosalía
Despechá
28
Calvin Harris, Normani, Tinashe, Offset
New To You
29
Alfa, Mr Gabriel
You Make me so Happy
30
Malika Ayane
Una Ragazza
31
Brent Faiyaz
All Mine
32
Macklemore, Tones And I
Chant
33
iann dior
I Find it Hard
34
Odesza, Izzy Bizu
Forgive Me
35
Doechii, SZA
Persuasive
36
Russ, Ed Sheeran
Are You Entertained
37
Panic! At The Disco
Middlo of A Breakup
38
Billie Eilish
TV
39
Jovanotti, Sixpm
Sensibile all'estate
40
P!nk
Irrelevant
41
Calvin Harris, Justin Timberlake, Halsey, Pharrell Williams
Stay With Me
42
Ellie Goulding, Big Sean
Easy Lover
43
James BKS, will.i.am
Jungle go dumb
44
Paolo Nutini
Radio
45
Netsky, Rita Ora
Barricades
46
Beyoncé
Break my Soul
47
Lauv
Kids Are Born Stars
48
John Legend, Muni Long
Honey
49
Jawny,Beck
Take it Back