The Playlist, Week of December 6th

Këtë javë në playlist-ën zyrtare të Top Albania Radios, është e sigurtë që nuk do të zhgënjeheni me përzgjedhjen që kemi menduar për ju. Pse të mos i japim pak më shumë zë këngëve italiane?

Thënë kjo, gëzojuni ritmeve të “Il boom” nga Jovanotti dhe “Finché Non Mi Seppelliscono” nga Blanco. Gjithashtu  një risi tjetër për këtë javë. Becky G ka risjellë një version modern të “Bella Ciao” që është aq e dashur për çdo brez. Le të mos përmendim pastaj videoklipin. Le të themi që fansat e “Casa Del Papel” nuk duhet ta humbasin.

Një ndër bashkëpunimet më të mira të javës është ajo mes dy miqve të ngushtë, Elton John dhe Ed Sheeran, “Merry Christmas”. Kjo nuk është e vetmja këngë e re Krishtlindjesh që na vjen këtë javë. James Arthur, i cili po bëhet i përjavshëm në këtë listë ka publikuar “Christmas Bells”.

Nga ana tjetër, pas ndarjes së bujshme nga Camila Cabello, Shawn Mendes ka lançuar “It’ll be okay”. Mos ndodhta ndonjë strategji marketingu kjo? Një tjetër lajm i mirë, Mary J. Blige ka dalë nga hija ku ishte futur… Por për më shumë, zbulojini këtu…

1
Marracash
Crazy Love
2
Jovanotti
Il Boom
3
Blanco
Finché Non Mi Seppelliscono
4
Shawn Mendes
It’ll Be Okay
5
Ed Sheeran & Elton John
Merry Christmas
6
Brent Faiyaz
Mercedes
7
DJ Snake x Future
U Are My High
8
Arca
Señorita
9
Mary J. Blige, DJ Khaled
Amazing
10
Snoop Dogg, Battle Loco, Kokane
No Smut On My Name
11
Kim Petras
Coconuts
12
LP
Conversation
13
CKay
Emiliana
14
Becky G
Bella Ciao
15
Poutyface
Pretty Boy
16
James Arthur
Christmas Bells
17
Bonobo, Jordan Rakei
Shadows
18
Tierra Whack
Stand Up
19
GAYLE
abcdefu
20
Adele
To Be Loved
21
Kid Rock ft. Monster Truck
Don't Tell Me How To Live
22
The Snuts
Burn The Empire
23
NEIKED, Mae Muller, Polo G
Better Days
24
Steel Banglez, Clean Bandit, Stefflon Don, Unkown T, Wes Nelson
Tell Me
25
Jessie Murph
Always Been You
26
Sech, DJ Khaled
Borracho
27
Alan Walker x Benjamin Ingrosso
Man On The Moon
28
Westlife
Alone Together
29
Years & Years, Galantis
Sweet Talker
30
Kanye West & André 3000
Life of the Party
31
Polo G
Bad Man
32
James Blunt
I Came For Love
33
Christina Aguilera
Somos Nada
34
Jamie Cullum
Sleigh Ride
35
Rico Nasty, Flo Milli
Money
36
Ibeyi, Pa Salieu
Made of Gold
37
Bryson Tiller, Justin Bieber, Poo Bear
Lonely Christmas
38
Adele
My Little Love
39
Carmen Consoli
Qualcosa Di Me Che Non Ti Aspetti
40
Michael Bublé
It's Beginning to Look a Lot Like Christmas
41
bbno$ & Rich Brian
edamame
42
Ghali
Wallah
43
John Legend
You Deserve It All
44
Rosalia ft. The Weeknd
La Fama
45
Bruno Mars, Anderson .Paak, Silk Sonic
Smokin Out The Window
46
Metronomy
It’s good to be back
47
Meduza, Hozier
Tell It To My Heart
48
James Morrison
Who's Gonna Love Me Now?
49
Adele
Easy On Me
50
Måneskin
Mammamia