The Playlist, Week of January 30th

Taylor Swift i ‘tërboi’ fansat e saj teksa publikoi një videoklip të ri për këngën e saj “Lavender Haze”. Videoja e stilit surrealist, shfaq Swift të zhveshur ndërsa po lahej në një pishinë ngjyrë vjollce, duke kërcyer në retë e tymit të purpurt me modelin transgjinor Laith Ashley, i cili luajti të dashurin e saj në video. Për këngën, superylli i pop-it zgjodhi të realizonte një video paksa të çuditshme, të cilën ajo e përshkroi si “një ëndërr e zjarrtë pa gjumë të viteve ’70”.

Miqtë e famshëm të Rita Ora-s e kanë uruar për martesën në videoklipin e saj të ri “You Only Love Me”. Fansat pikasën Lindsay Lohan dhe Kristen Stewart mes një montazhi yjesh që i bëjnë homazhe Ritës të veshur si një nuse. Videoja përfundon me Rita-n me vello nusërie duke ecur në një rrugë, ndërsa një grup vajzash të ftuara në dasmë e ndjekin atë. Kënga pop shënon rikthimin e saj në listë pas publikimit të albumit të saj të dytë në studio “Phoenix”.

Rosalia vjen këtë javë me projektin e saj më të ri “LLYLM”, ku ajo vendos të këndojë edhe në gjuhën spanjolle, edhe në gjuhën angleze. Ritmi është shumë inovativ, pop, me rrymën flamenko. Dhe teksti është kaq i trishtuar, është idealizimi i një dashurie që pavarësisht se është e lumtur jeton një mashtrim që lutet ta duan. Rosalia nuk zhgënjen kurrë.

1
Venerus
Resta Qui
2
Luude & Issey Cross ft. Moby
Oh My
3
Sam Smith
I'm Not Here To Make Friends
4
Rosalia
LLYLM
5
Ava Max
Ghost
6
Rita Ora
You Only Love Me
7
Zara Larsson
Can't Tame Her
8
Meghan Trainor ft. Kim Petras
Made You Look
9
P!nk
Trustfall
10
Fall Out Boy
Heartbreak Feels So Good
11
Tom Grennan
Here
12
Surf Mesa, Selah Sol
City Of Love
13
Quinn XCII, Ajr
Too Late
14
Zack Bia, Don Toliver
Hardcore
15
PVRIS
Goddess
16
Blanco
L’isola Delle Rose
17
Jovanotti
Ricordati di vivere
18
Taylor Swift
Lavender Haze
19
Cordae, Anderson .Paak
Two Tens
20
Boomdabash, Eiffel 65
Heaven
21
Elvis Presley & Britney Spears
Toxic Las Vegas
22
Sigala, MNEK
Radio
23
Armin van Buuren & Matoma feat. Teddy Swims
Easy To Love
24
Miley Cyrus
Flowers
25
Sam Smith, Koffee, Jessie Reyez
Gimme
26
Måneskin, Tom Morello
GOSSIP
27
Chico Rose, Mougleta, Afrojack
Alone Again
28
Sam Smith, Kim Petras (Nova Twins Remix)
Unholy
29
Raye, 070 Shake
Escapism
30
CVC
Good Morning Vietnam
31
The Weeknd
Is There Someone Else?
32
Shakira
BZRP Music Sessions #53
33
Guè
Mollami Pt.2
34
Måneskin
Baby Said
35
Skrillex, Bobby Raps
Leave me like this
36
Fall Out Boy
Love From The Other Side
37
Macklemore, Dj Premier
Heroes
38
Nicky Jam
Toy a Mil
39
ILLENIUM, Nina Nesbitt
Luv Me A Little
40
Gabry Ponte, Alessandra
Dance Dance
41
Conor Maynard
If I ever
42
Elderbrook, Amtrac
I’ll be Around
43
Oliver Heldens, Karen Harding
Oops
44
SZA
Nobody Gets Me
45
Måneskin
Mark Chapman
46
Angelina
Voglia di Vivere
47
Måneskin
Feel
48
Madonna
Back That Up To The Beat
49
Romeo Santos
Solo Conmigo
50
Diplo ft. Kodak Black, Koe Wetzel
Wasted