The Playlist, Week of January 23rd

Grupi i mirënjohur italian, Måneskin, janë rikthyer në një fenomen botëror duke realizuar një karrierë mjaft të suksesshme. Së fundmi, ata kanë publikuar albumin e tyre të fundit dhe menjëherë kanë rrëmbyer vendet e para në listat botërore. Si hyrje e re për këtë javë, ata nuk vijnë vetëm me një projekt, por me tri projekte: “Baby Said “, “Mark Chapman ” dhe “Feel”.

Gjithashtu edhe këngëtarja e mirënjohur e rrymës R&B, SZA, ka sjellë albumin e saj të ri gjatë javës së parë të muajit janar. Ajo ka publikuar rreth 23 këngë, por këtë javë vetëm projekti i saj “Nobody Gets Me” arrin të bëhet pjesë e “The Playlist”. Suksesi i saj i madh ka arritur të rendisë artisten në “Billboard Top 200” për muajin janar.

Madonna duket se do t’i rezistojë viteve dhe sa vjen e bëhet akoma edhe më e dëgjuar. Në rrjetet sociale është rikthyer një demo e saj e shumë viteve më parë, “Back That Up To The Beat”, të cilën ajo nuk e ka lançuar kurrë. Por para disa ditëve, ajo zgjodhi ta publikojë versionin zyrtar të demos.

1
Måneskin
Baby Said
2
Skrillex, Bobby Raps
Leave me like this
3
Fall Out Boy
Love From The Other Side
4
Macklemore, Dj Premier
Heroes
5
Nicky Jam
Toy a Mil
6
ILLENIUM, Nina Nesbitt
Luv Me A Little
7
Gabry Ponte, Alessandra
Dance Dance
8
Conor Maynard
If I ever
9
Elderbrook, Amtrac
I’ll be Around
10
Oliver Heldens, Karen Harding
Oops
11
SZA
Nobody Gets Me
12
Måneskin
Mark Chapman
13
Angelina
Voglia di Vivere
14
Måneskin
Feel
15
Madonna
Back That Up To The Beat
16
Romeo Santos
Solo Conmigo
17
Diplo ft. Kodak Black, Koe Wetzel
Wasted
18
Ben l'Oncle Soul
Sky has open doors
19
Boomdabash, Eiffel 65
Heaven
20
Tom MacDonald
Ghost
21
Santa Fe Klan
Separados
22
Iggy Pop
Comments
23
Shania Twain
Giddy Up!
24
Elvis Presley & Britney Spears
Toxic Las Vegas
25
Skrillex, PinkPantheress & Trippie Redd
Way Back
26
Sigala, MNEK
Radio
27
Armin van Buuren & Matoma feat. Teddy Swims
Easy To Love
28
Lady Gaga
Bloody Mary (Soner Karaca Remix)
29
Le Vibrazioni
Ridere ancora
30
Miley Cyrus
Flowers
31
Sam Smith, Koffee, Jessie Reyez
Gimme
32
Paramore
C’est Comme Ça
33
Måneskin, Tom Morello
GOSSIP
34
Ava Max
One Of Us
35
Mimi Webb
Red Flags
36
SG Lewis, Charlotte Day Wilson, Channel Tres
Fever Dreamer
37
The Chainsmokers, Cheyenne Giles
Make Me Feel
38
Imanbek, Crazy Donkey, Brando, Paradigm
Fake
39
Chico Rose, Mougleta, Afrojack
Alone Again
40
Everything But The Girl
Nothing Left to Lose
41
Alok, James Arthur
Work With Me Love
42
Aya Nakamura
Baby
43
Logic, Lucy Rose
Wake Up
44
Sam Smith, Kim Petras (Nova Twins Remix)
Unholy
45
Raye, 070 Shake
Escapism
46
CVC
Good Morning Vietnam
47
The Weeknd
Is There Someone Else?
48
Shakira
BZRP Music Sessions #53
49
Popcaan ft. Drake
We Caa Done
50
Guè
Mollami Pt.2