The Playlist, Week of July 4th

Paqe dhe dashuri, mesazhi më i bukur që mund të na vinte këto ditë. E këtë mesazh e përcjell Francesco Gabbani me “Peace & Love”. Mendoni pak një fjalë të çfarëdoshme, sa më të gjatë që mundeni. Epo, mos u lodhni më kot. Sepse Irama jua ‘merr në kthesë’. Projekti i ri mban titullin “PAMPAMPAMPAMPAMPAMPAMPAM”. A është origjinale, apo është klishe? Zgjidheni ju, por le të praanojmë që ia arriti qëllimit që të tërhiqte vëmendjen e duhur.

Pasi javën që lamë pas u njohëm me “Sharks”, Imagine Dragons këtë herë vijnë me “I Don’t Like Myself”. Meqë jemi duke u përballur me disa temperatura tejet të nxehta, i takon që edhe projektet muzikore të jenë të tilla. Kë do zgjidhnit ju mes “Hot Shit” nga Cardi B, Kanye West, Lil Durk, “Hot in it” nga Tiësto dhe Charli XCX apo “Tropa” nga Free Fire, Anitta dhe Luck Muzik? Ne e kemi zgjedhur të preferuarën tonë, por nuk po jua themi…

Të gjithë fëmijët lindin yje, kjo se nuk e dinit dhe duhet ta dëgjonit, por projekti më i ri i Lauv, “Kids Are Born Stars” tregon pikërisht këtë. Jo të gjitha këngët krijohen kushtuar dashurisë, Raybekah përshembull ia dedikon ish të dashurit…

1
Francesco Gabbani
Peace & Love
2
Irama
PAMPAMPAMPAMPAMPAMPAMPAM
3
Kizz Daniel, Tekno
Buga
4
Imagine Dragons
I Don't Like Myself
5
Cardi B, Kanye West, Lil Durk
Hot Shit
6
Tiësto & Charli XCX
Hot In It
7
Free Fire x Anitta, Luck Muzik
Tropa
8
Mabel, Lil Tecca
Let Love Go
9
Lauv
Kids Are Born Stars
10
Rêve
Tongue
11
ALMA
Everything Beautiful
12
Paolo Nutini
Radio
13
Flo Rida
What A Night
14
Raybekah
Ex Boyfriend
15
J Balvin, Ryan Castro
Nivel De Perreo
16
Rudimental x Peter Xan
Glow In The Dark
17
Sam Feldt, Salem Ilese
Hate Me
18
Prince Royce, Nicky Jam, Jay Wheeler
Si Te Preguntan...
19
Netsky & Rita Ora
Barricades
20
Ms Banks
Bounce
21
Ghali ft. Madame
Pare
22
Fred De Palma
Extasi
23
Beyoncé
Break my Soul
24
Drake
Falling Back
25
Chris Brown
WE (Warm Embrace)
26
Charlie Puth ft. Jung Kook of BTS
Left And Right
27
Lil Nas X & NBA YoungBoy
Late To Da Party
28
Imagine Dragons
Sharks
29
Gorillaz, Thundercat
Cracker Island
30
Meghan Trainor, Teddy Swims
Bad For Me
31
Conan Gray
Disaster
32
Dove Cameron
Breakfast
33
Sam Fischer
All My Loving
34
Jawny, Beck
Take it Back
35
John Legend feat. Muni Long
Honey
36
TSHA, Mafro
'Giving Up
37
Black Eyed Peas, Shakira, David Guetta
Don’t you worry
38
Joji
Glimpse of Us
39
Boomdabash, Annalisa
Tropicana
40
Imanbek
Loca
41
Bastille
Remind Me
42
Chase & Status, Ethan Holt
Hold Your Ground
43
George Ezra
Gold Rush Kid
44
Marshmello, Khalid
Numb
45
Cat Burns, Sam Smith
Go
46
Doja Cat
Vegas
47
Felix Jaehn, Zoe Wees
Do It Better
48
Harry Styles
Matilda
49
Sam Ryder
Space man
50
Harry Styles
Daylight