The Playlist, Week of June 5th

“Alright” është bashkëpunimi i parë mes këngëtarit australian Sam Fischer dhe kantautores amerikane Meghan Trainor. Kënga mendohet se ka nisur të krijohet që nga viti 2019, por nuk mundi të përfundojë për shkak të pandemisë COVID-19. Artistët kanë mbledhur forcat sërish dhe më në fund kanë sjellë bashkëpunimin, i cili është publikuar zyrtarisht më 2 Qershor 2023 në versionin audio. Nuk dihet nëse do të ketë një klip të mirëfilltë, pasi Meghan së shpejti do të jetë në pritje të ëmbël.

Beyoncé ka publikuar një remiks të këngës së saj “AMERICA HAS A PROBLEM” nga albumi i saj fitues i Grammy-t 2022, “RENAISSANCE”, me reperin amerikan Kendrick Lamar. Kjo është kënga e tretë në të cilën Queen B & Kung-Fu Kenny kanë bashkëpunuar, me dyshen që na kanë bekuar në 2016 me “Freedom” dhe më vonë duke u shfaqur së bashku në kolonën zanore të filmit Lion King 2019 me “NILE”. Duhet gjithashtu të theksohet se ky është publikimi i parë i Kendrick në vitin 2023 nën kompaninë e tij të re diskografike, e cila është një etiketë bashkëpunuese me Dave Free, pgLang. Kjo këngë vjen pas albumit të tij të pestë në studio, “Mr. Morale & The Big Steppers” të vitit 2022.

“Nëse dukesh mirë, vepro keq” mund të jetë ideali platonik i një slogani veror. Me këtë deklaratë të qartë Diddy, City Girls dhe Fabolous po i vënë të gjitha në linjë në një përpjekje për të ofruar një himn veror të padiskutueshëm. Ky hit i tyre i radhës titullohet “Act Bad”. Rikujojmë se Diddy dhe Yung Miami (pjesëtare e City Girls) janë në një marrëdhënie romantike.

1
Adam Lambert, Sigala
You Make Me Feel (Mighty Real)
2
Cian Ducrot
Heaven
3
Becky G
The Fire Inside (Flamin’ Hot OST)
4
Kelly Clarkson, Steve Martin
i hate love
5
Sam Fischer, Meghan Trainor
Alright
6
Jake Shears, Kylie Minogue
Voices
7
Jon Batiste, JID, NewJeans, Camilo
Be Who You Are (Real Magic)
8
The Chainsmokers, bludnymph
Self Destruction Mode
9
E-lie, Mariah Carey
Circles
10
Queens Of The Stone Age
Carnavoyeur
11
Rosa Chemical
Bellu Guaglione
12
Anne-Marie, Shania Twain
UNHEALTHY
13
Sainte Nicole
Les Filles Qui Parlent Fort
14
Aiello
Mi Piace Molto
15
Tyga
Day One
16
Beyoncé , Kendrick Lamar
AMERICA HAS A PROBLEM
17
ernia, bresh & fabri fibra
parafulmini
18
Lewis Capaldi
Haven’t You Ever Been In Love Before
19
NLE Choppa, Kodak Black, Jimin of BTS, JVKE & Muni Long
Angel Pt.1
20
Diddy ft. City Girls & Fabolous
Act Bad
21
Dua Lipa
Dance The Night (Barbie OST)
22
Taylor Swift, Ice Spice
Karma
23
One Republic
Runaway
24
Lauren Spencer Smith
That Part
25
Felix Jaehn, Sandro Cavazza
All For Love
26
Louis Tomlinson
High In California
27
Hayley Kiyoko
Greenlight
28
Sigma, Morgan
Adrenaline Rush
29
Asame, Olamide
Amapiano
30
Plain White’s
Happy
31
Cat Burns
you don’t love me anymore
32
R3HAB,INNA,SASH
ROCK MY BODY
33
INJI
BORED
34
Beyoncé
VIRGO'S GROOVE
35
Zef & Mars feat. Elisa & la rapppresentante di lista
Tilt
36
Marco Mengoni, Elodie
Pazza Musica
37
Ed Sheeran
Life Goes On
38
Lil Durk ft. J. Cole
All My Life
39
Ke$ha
Only Love Can Save Us Now
40
Kylie Minogue
Padam Padam
41
Jason Derulo, Dido
When Love Sucks
42
Dave Matthews Band
Walk Around The Moon
43
Yendry
La Puerta
44
Chet Faker
Something Like This
45
Nothing But Thieves
Overcome
46
Biago Antonacci, Benny Benassi
Tridimensionale
47
Thirty Seconds To Mars
Stuck
48
Harry Styles
Satellite
49
Yandel, Will.i.am, El Alfa, One Six
Rómpela