The Playlist, Week of November 22nd

Dalëngadalë po afrohemi në magjinë e festave të fundvitit. E teksa shumë prej nesh mund të kenë bërë gati pemën e Krishtlindjes, pse mos ta shoqërojmë këtë atmosferë me muzikën më të mirë të përshtatshme për këtë periudhë.

Thënë kjo, “It’s beggining to look a lot like Christmas”, jo vetëm atmosfera që po krijohet por edhe kënga e Michael Bublé. Kjo nuk është kënga e vetme që na afron me festat. Bryson Tiller, Justin Bieber dhe Poo Bear kanë sjellë “Lonely Christmas”, sigurisht duke shpresuar që kjo të mos jetë e tillë për asnjërin prej nesh. Jamie Cullum gjithashtu vjen në këtë listë me “Sleigh Ride”.

James Blunt po rikthehet githmonë e më aktiv në muzikë, e aq më tepër në playlist-ën tonë zyrtare. Këtë javë këngëtari na ka nderuar me një tjetër këngë të tijën, “I Came For Love”. Adele gjithashtu ka sjellë një copëz të albumit të saj të shumëpritur me “My Little Love” dhe “Oh My God”.

Të tjera artiste më në zë që vijnë në listën e javës janë Jennifer Lopez dhe Christina Aguilera. Gjithashtu në qendër të vëmendjes është dhe bashkëpunimi mes Kanye West dhe André 3000, “Life of the Party”. Për këto e shumë të tjera zbulojini gjatë javës në playlist-ën zyrtare të Top Albania Radios.

1
Michael Bublé
It's Beginning to Look a Lot Like Christmas
2
Adele
My Little Love
3
Carmen Consoli
Qualcosa Di Me Che Non Ti Aspetti
4
Adele
Oh My God
5
Jennifer Lopez
On My Way (Marry Me)
6
Bryson Tiller, Justin Bieber, Poo Bear
Lonely Christmas
7
R3HAB x Lukas Graham
Most People
8
Rico Nasty, Flo Milli
Money
9
Ibeyi, Pa Salieu
Made of Gold
10
Jamie Cullum
Sleigh Ride
11
James Blunt
I Came For Love
12
Christina Aguilera
Somos Nada
13
Kanye West & André 3000
Life of the Party
14
Polo G
Bad Man
15
bbno$ & Rich Brian
edamame
16
Sophie and the Giants feat. Benny Benassi, Dardust, Astrality
Golden Nights
17
Ghali
Wallah
18
Drake ft. 21 Savage, Project Pat
Knife Talk
19
Little Simz ft. Obonjayar
Point and Kill
20
Amber Mark
Softly
21
Post Malone, The Weeknd
One Right Now
22
Maluma, Rayvanny
Mama Tetema
23
Placebo
Surrounded By Spies
24
twst
Sugared Up
25
OneRepublic
Sunshine
26
Avril Lavigne
Bite Me
27
Berwyn
Mia
28
Baby Queen
Wannabe
29
Joss Stone
Never Forget My Love
30
Rosalia ft. The Weeknd
La Fama
31
John Legend
You Deserve It All
32
Ed Sheeran
Overpass Graffiti
33
ArrDee
Flowers (Say My Name)
34
Skepta
Plugged In W/Fumez The Engineer
35
Sigrid
Home To You (This Christmas)
36
Snoop Dogg, Benny the Butcher, Jadakiss & Busta Rhymes
Murder Music
37
James Arthur
Deja Vu
38
Simple Plan
The Antidote
39
Franz Ferdinand
Billy Goodbye
40
Mariah Carey, Khalid, Kirk Franklin
Fall in Love at Christmas
41
Bruno Mars, Anderson .Paak, Silk Sonic
Smokin Out The Window
42
Aminé
NEO
43
OneRepublic
Someday
44
Metronomy
It’s good to be back
45
Mount Westmore
Big Subwoofer
46
Meduza, Hozier
Tell It To My Heart
47
Dímelo Flow, Anitta, Chimbala
Quiero Rumba
48
James Morrison
Who's Gonna Love Me Now?
49
Adele
Easy On Me
50
Måneskin
Mammamia