The Playlist, Week of November 28th

Ilira, artistja me origjinë shqiptare, që po ‘pushton’ skenat botërore, ka publikuar këngën “Clean Break” dy javë më parë. Ilira Gashi, e njohur profesionalisht si Ilira, është një këngëtare dhe autore këngësh zvicerane. Në vitin 2018, ajo nënshkroi me Four Music dhe publikoi këngën e saj debutuese “Whisper My Name”.

Machine Gun Kelly dhe Naomi Wild u bënë bashkë për të sjellë një bashkëpunim që nuk kishte si të mos ishte sukses. Kënga “Taurus” u publikua vetëm katër ditë më parë.

Kolona zanore zyrtare e FIFA World Cup 2022, vjen nga Jung Kook (of BTS) featuring Fahad Al Kubaisi me suksesin e padiskutueshëm “Dreamers”.

1
Pharrell Williams, Travis Scott
Down In Atlanta
2
Nicki Minaj, Maluma & Myriam Fares
Tukoh Taka
3
Karol G, Ovy On The Drums
Cairo
4
Dermot Kennedy
One Life
5
Don Toliver
Do It Right
6
AJR
The DJ Is Crying For Help
7
Alan Walker & UPSAHL
Shut Up
8
Nessa Barrett
Deathmatch
9
Cheat Codes x Mackenzie Porter
One Night Left
10
Nia Archives
So Tell Me…
11
Ernia
Bella Fregatura
12
Kendrick Lamar
Rich Spirit
13
Tion Wayne feat. Aitch
Let's Go
14
Darin
Satisfaction
15
Joel Corry & Tom Grennan
Lionheart (Fearless)
16
Spencer Sutherland
Out of love
17
Galantis, David Guetta & MNEK
Damn (You’ve Got Me Saying)
18
Stormzy
Firebabe
19
Machine Gun Kelly (Feat. Naomi Wild)
Taurus
20
Afrojack & James Arthur
Lose You
21
Fitz and the Tantrums
Let Yourself Free
22
Skaiwater
ihy
23
Imagine Dragons
Symphony
24
Alessandra Amoroso
Notti Blu
25
The Blessed Madonna
Serotonin Moonbeams
26
Regard, Drop G
No Love For You
27
John Legend, Sebastián Yatra
Nervous
28
ILIRA
Clean Break
29
Federica
Meno Sola
30
Years & Years
100% Pure Love
31
Jason Derulo & Shouse
Never Let You Go
32
Lil Uzi Vert
Just Wanna Rock
33
P!NK
Never Gonna Not Dance Again
34
Alok x Sigala x Ellie Goulding
All By Myself
35
Dean Lewis
All For You
36
STORMZY
THIS IS WHAT I MEAN
37
Asake
Terminator
38
Avril Lavigne
Mercury In Retrogade
39
Jung Kook (of BTS) featuring Fahad Al Kubaisi
Dreamers
40
Josie Man
jealous in my dreams
41
JVKE
golden hour
42
Clinton Kane
Mexico
43
Olly Murs
I Hate You When You're Drunk
44
Emotional Oranges
On My Way
45
Red Hot Chili Peppers
The Shape I'm Takin'
46
Chris Brown
Under The Influence
47
MUSE [feat. ELISA]
GHOSTS
48
SANTI FRANCESI
Non è così male
49
Tropea
Cringe Inferno
50
Dean Lewis
How Do I Say Goodbye