The Playlist, Week of November 21st

Pharrell Williams dhe Travis Scott kanë publikuar këngën e tyre të re “Down in Atlanta”. Kënga u njoftua në të njëjtën kohë kur u zbulua se festivali i Williams, “Something in the Water” do të kthehet në Virginia Beach në vitin 2023. “Down in Atlanta” shënon paraqitjen e fundit të Travis Scott që nga tragjedia e Astroworld 2021. Ai ka luajtur gjithashtu në këngën “Hold That Heat” të Southside, “Never Sleep” të Navit dhe “Let’s Pray” të DJ Khaled, si dhe në këngën “Pablo” të Kanye West në Donda 2.

Nicki Minaj, Maluma dhe Myriam Fares kanë lançuar këngën e tyre të re festive të Kupës së Botës “Tukoh Taka”. E kompletuar nga ana artistike dhe me një ritëm drithërues, “Tukoh Taka” hyn në histori si kënga e parë e Kupës së Botës FIFA me tekst anglez, spanjoll dhe arab.

Pasi u përzgjodh për një mori nominimesh për Grammy për “Mr. Morale and the Big Steppers”, Kendrick Lamar publikoi së fundmi videoklipin e “Rich Spirit”. Me regji nga Calmatic, klipi tregon Lamar duke performuar këngën ndërsa kërcen rreth një shtëpie shumë elegante dhe gjithashtu shumë të zbrazët. Klipi është gjithashtu i mbushur me prekje të veçanta, si Kendrick duke biseduar në një telefon të shkëputur ose duke ngrënë diçka natën vonë, teksa është ulur në errësirë.

1
Pharrell Williams, Travis Scott
Down In Atlanta
2
Nicki Minaj, Maluma & Myriam Fares
Tukoh Taka
3
Karol G, Ovy On The Drums
Cairo
4
Dermot Kennedy
One Life
5
Don Toliver
Do It Right
6
AJR
The DJ Is Crying For Help
7
Alan Walker & UPSAHL
Shut Up
8
Nessa Barrett
Deathmatch
9
Cheat Codes x Mackenzie Porter
One Night Left
10
Nia Archives
So Tell Me…
11
Ernia
Bella Fregatura
12
Kendrick Lamar
Rich Spirit
13
Tion Wayne feat. Aitch
Let's Go
14
Darin
Satisfaction
15
Joel Corry & Tom Grennan
Lionheart (Fearless)
16
Ava Max
Weapons
17
Galantis, David Guetta & MNEK
Damn (You’ve Got Me Saying)
18
Stormzy
Firebabe
19
Nathy Peluso
Estás Buenísimo
20
Afrojack & James Arthur
Lose You
21
Fitz and the Tantrums
Let Yourself Free
22
Skaiwater
ihy
23
Daniele Silvestri
Tik Tak
24
Alessandra Amoroso
Notti Blu
25
Jovanotti
Se lo senti lo sai
26
Nek
La teoria del caos
27
John Legend, Sebastián Yatra
Nervous
28
Sabrina Carpenter
Nonsense
29
Deda, Neffa, Fabri Fibra
Universo
30
Years & Years
100% Pure Love
31
Jason Derulo & Shouse
Never Let You Go
32
Tiësto, Tate McRae
10:35
33
P!NK
Never Gonna Not Dance Again
34
Avril Lavigne, YungBlud
I’m a Mess
35
Dean Lewis
All For You
36
Zach Person
Nothing to Lose
37
Asake
Terminator
38
Noel Gallagher's High Flying Birds
Pretty Boy
39
Cheat Codes & Jimmie Allen
Lose You
40
Ultimo
Ti va di stare bene
41
Fuse ODG
Get Down
42
Clinton Kane
Mexico
43
Labrinth
Iridium
44
Gryffin & Elley Duhé
Forever
45
Rihanna
Lift Me Up
46
Chris Brown
Under The Influence
47
Inhaler
Love Will Get You There
48
Hooverphonic
Mysterious
49
Ellie Goulding
Let It Die
50
Dean Lewis
How Do I Say Goodbye