The Playlist, Week of October 25th

Në playlistën zyrtare të Top Albania Radios, këtë javë kemi shumë surpriza për dëgjuesit tanë besnikë. Ne po ju prezantojmë disa nga këngët më të reja ndërkombëtare të sapo publikuara dhe projektet më në zë të momentit.

Nëse jeni fansa të James Arthur, që dyshojmë se mund të jetë e kundërta, këtë javë artisti vjen në vëmendje me dy projekte të sapo publikuara, “Emily” dhe “SOS” dhe duket që është më aktiv se kurrë tani në muzikë. E kemi parasysh atë këngën që kohët e fundit është bërë virale dhe po dëgjohet kudo nëpër rrjete sociale? Epo ‘Love Nwantiti” i bashkohet këtë javë playlistës zyrtare të TAR.

Ashnikko është siguruar që të futet paksa në atmosferën e Halloween-it teksa po i afrohemi dita-ditës kësaj date, me këngën më të re, “Halloweenie IV: Innards”. Nga ana tjetër një grupim i fuqishëm mes vajzash bie në sy këtë javë. Po flasim për Christina Aguilera, Becky G, Nicki Nicole dhe Nathy Peluso me “Pa Mis Muchachas”. Sa të pëlqyera do të rezultojnë ato?

Një tjetër bashkëpunim paksa i pazakontë, duke qenë artistë të rrymave të ndryshme, ishte dhe ai mes Elton John, Young Thug dhe Nick Minaj. E kujt mund t’ja merrte mendja?

Megjithatë kudo po flitet për Swedish House Mafia dhe The Weeknd, yjet e “Don’t you worry child” dhe “Save your tears” janë bërë bashkë për të thyer rekordet e suksesit. Këto e më shumë të tjera mund t’i zbuloni vetëm në “The Playlist”.

1
James Arthur
Emily
2
Elodie
Vertigine
3
CKay ft. Joeboy & Kuami Eugene
Love Nwantiti
4
Lapidoe, Fireboy DML
Running
5
PVRIS
My Way
6
Gregory Porter
I Will
7
Wes Nelson
Say Nothing
8
Biffy Clyro
Errors in the History of God
9
Keshi
Somebody
10
Dean Lewis
Looks Like Me
11
Steve Aoki, Jolin Tsai MAX
Equal In The Darkness
12
James Arthur
SOS
13
Ashnikko
Halloweenie IV: Innards
14
Bastille
No Bad Days
15
Christina Aguilera, Becky G, Nicki Nicole, Nathy Peluso
Pa Mis Muchachas
16
Jack White
Taking Me Back
17
Lana Del Rey
If You Lie Down With Me
18
Sean Paul, Sia
Dynamite
19
Swedish House Mafia, The Weeknd
Moth to a flame
20
Elton John, Young Thug, Nick Minaj
Always Love You
21
The Rolling Stones
Come On Sugar
22
Aloe Blacc
Made From The Stars
23
Years & Years
Crave
24
Alessandra Amoroso
Tutte le volte
25
Noizu x Disciples x MOYA
Catch My Love
26
Kylie Minogue and Years & Years
A Second to Midnight
27
Måneskin
Mammamia
28
Justin Bieber
Ghost
29
Adele
Easy On Me
30
Illenium ft. Thirty Seconds To Mars
Wouldn't Change a Thing
31
Caparezza ft. Mishel Domenssain
El Sendero
32
Doja Cat
Woman
33
sangiovanni
raggi gamma
34
James Morrison
Who's Gonna Love Me Now?
35
Mason Maynard ft. Gene Farris
Make It Hot
36
Westlife
Starlight
37
Bryan Adams
So Happy It Hurts
38
Stromae
Santé
39
Joyner Lucas & Ty Dolla $ign
Late to the Party
40
Jake Wesley Rogers
Pluto