The Playlist, Week of October 18th

Ju prezantojmë me playlistën zyrtare të Top Albania Radios, këto janë këngët që luhen më shpesh gjatë javës në të cilën ndodhemi. Kjo javë vë në vëmendje këngëtaren e talentuar Adele me “Easy On Me”, pas një periudhe shumë të gjatë pauze dhe madje lajmi i mirë, shumë më shpejt se sa mendoni do të sjellë dhe albumin e saj të ri.

Gjithashtu dhe Justin Bieber sapo ka publikuar së fundmi projektin e tij më të ri, “Ghost” dhe me sa duket artisti sa vjen e po bëhet akoma dhe më shumë aktiv në tregun muzikor kohët e fundit. Nga ana tjetër këtë javë kemi dhe një hyrje nga Stromae, i cili ka bërë që çdo këngë e tij të bëhet hit, a është dhe “Santé” në këto hapa?

Si mund të mungonte një artist që përfaqëson kaq mirë këngët romantike sa James Morison. Këngëtari ka publikuar “Who’s Gonna Love Me Now?” që po pritet shumë mirë nga publiku e aq më tepër nga fansat e tij fanatikë. Këto e shumë e shumë të tjera, ju sugjerojmë të dëgjoni ato që Top Albania Radio ka përzgjedhur për ju për të kaluar një tjetër javë ku muzika është e pranishme në përditshmërinë tonë.

1
Justin Bieber
Ghost
2
Adele
Easy On Me
3
Illenium ft. Thirty Seconds To Mars
Wouldn't Change a Thing
4
Caparezza ft. Mishel Domenssain
El Sendero
5
Doja Cat
Woman
6
sangiovanni
raggi gamma
7
James Morrison
Who's Gonna Love Me Now?
8
Westlife
Starlight
9
Bryan Adams
So Happy It Hurts
10
Stromae
Santé
11
Joyner Lucas & Ty Dolla $ign
Late to the Party
12
Mason Maynard ft. Gene Farris
Make It Hot
13
Years & Years
Crave
14
Fedez
Meglio del Cinema
15
Alessandra Amoroso
Tutte le volte
16
Noizu x Disciples x MOYA
Catch My Love
17
Kelis
Midnight Snacks
18
Jake Wesley Rogers
Pluto
19
Aloe Blacc
Made From The Stars
20
Felix Jaehn
Somebody You Like
21
twst
Chandeliers, Bullets and Guns
22
G-Easy ft Demi Lovato
Breakdown
23
Clapton ft Seal
Just A Ghost
24
Dj Snake ft. Rick Ross, Rich Brian
Run It
25
Imagine Dragons
Lonely
26
Jack Savoretti
Too Much History
27
Kylie Minogue and Years & Years
A Second to Midnight
28
Aitch ft. Avelino, Toddla T
Party Round My Place
29
Måneskin
Mammamia
30
Don Toliver, Travis Scott
Flocky Flocky
31
X Ambassadors
Beautiful Liar
32
Ne-Yo
What If
33
G-Eazy ft. Marc E. Bassy
Faithful
34
Whitney Houston x Clean Bandit
How Will I Know
35
Giveon
For Tonight
36
Coldplay X BTS
My Universe
37
JC Stewart
Don't Say You Love Me
38
Negramaro
Ora ti canto il mare
39
Mahmood, Elisa
Rubini
40
Armin van Buuren & Davina Michelle
Hold On