Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST

The Playlist, Week of September 27th

Ju prezantojmë me palylistën zyrtare të Top Albania Radios, këto janë këngët që luhen më shpesh gjatë javës që ndodhemi. Në këtë listë do të zbuloni disa nga hitet më të reja të javës nga artistët ndërkombëtarë më në zë të momentit. Nëse doni të mësoni këngët më të reja ndërkombëtare të momentit, ky është vendi i duhur për t’i zbuluar ato. Qofshi fansa të muzikës pop, rock apo çdo rrymë tjetër muzikore, këtu do të gjeni këngën tuaj të preferuar si dhe artistët më në zë të momentit.

Këtë javë kthejmë vëmendjen tek James Blunt apo edhe Jonas Brothers me hitet e tyre më të reja. Le të mos harrojmë dhe G-Easy që duket se i bëri marketingun ‘perfekt’ këngës së tij të fundit dhe këtu e kemi fjalën për arrestimin e tij të bujshëm. Pa lënë pas dore dhe Mahmood që po bëb namin në Itali, por jo vetëm dhe që çdo këngë e tij kthehet në hit. Për më shumë ju ftojmë të kaloni javën me këngët më të mira të përzgjedhura nga Top Albania Radio.

1
Jonas Brothers
Who's In Your Head
2
Bring Me The Horizon
DiE4u
3
Placebo
Beautiful James
4
Metronomy x Biig Piig
405
5
Alessia Cara & The Warning
Enter Sandman (Metallica Cover)
6
James Blunt
Love Under Pressure
7
G-Eazy
The Announcement
8
Foster The People
Chin Music For The Unsuspecting Hero
9
Negramaro
Ora ti canto il mare
10
Mahmood, Elisa
Rubini
11
Drake ft. Future and Young Thug
Way 2 Sexy
12
Lana Del Rey
Arcadia
13
Chlöe
Have Mercy
14
Migos
How We Coming
15
Kanye West
Hurricane
16
Tokischa x ROSALÍA
Linda
17
Bazzi
I Like That
18
R3hab & Jonas Blue ft. Ava Max, Kylie Cantrall
Sad Boy
19
Madame, Sfera Ebbasta
Tu Mi Hai Capito
20
Drake, Travis Scott
Fair Trade
21
ABBA
I Still Have Faith In You
22
ABBA
Don’t shut me down
23
Kacey Musgraves
Justified
24
Alaina Castillo
Lips
25
Ed Sheeran
Shivers
26
Griff
One Night
27
Charli XCX
Good Ones
28
Purple Disco Machine ft. Eyelar
Dopamine
29
Breland ft. Keith Urban
Throw It Back
30
ATB ft. Ben Samama
Like That
31
Marc Anthony
Pa'lla Voy
32
Baby Keem, Kendrick Lamar
Family ties
33
Kanye West
Jail
34
Colapesce, Dimartino, Ornella Vanoni
Toy Boy
35
Drake, Lil Baby
Girls Want Girls
36
Little Mix
Love (Sweet Love)
37
Selena Gomez, Camilo
999
38
LANY
ex i never had
39
Tate McRae, Jeremy Zucker
That way
40
Iggy Azalea, BIA
Is That Right