The Playlist, Week of September 26th

Mendojmë se flasim për të gjithë kur themi se thjeshtësia është më e bukur dhe më tërheqëse. E ku më mirë se në një videoklip muzikor mund ta kuptojmë këtë?

Një zë i mirë, tekst interesant dhe domethënës, nuk kanë të paguar dhe bëjnë që fokusi të shkojë aty ku ka vërtet rëndësi. E këtë ka bërë dhe Tiziano Ferro në këngën e tij të fundit “La vita splendida”. Dhe vërtet, sa e mrekullueshme është jeta…

Rosa Linn përfaqësoi Armeninë në Eurovision 2022 dhe që atëherë kënga “Snap” është ndër më të dëgjuarat e këtij kompeticioni. Një këngë me një mesazh të fuqishëm, që na kujton dhe njëherë të duam dhe ta pranojmë veten ashtu siç jemi. Siç tha dhe Rosa Linn, “Snap” vjen si formë terapie për ata që janë duke kaluar një periudhë të vështirë.

Lil Nas X sjell “Star Walkin'” nga ‘League of Legends’ së bashku me një videoklip të animuar. Videoja tregon disa nga lojtarët profesionistë të ‘League of Legends’ që shoqërohen nëpër San Francisko, qyteti pritës për finalen e Botës të këtij viti. Një pjesë e vogël e kampionëve – Azir, Thresh, Twisted Fate dhe Rell – shfaqen gjithashtu në skenë.

1
Lil Nas X
Star Walkin’ (League of Legends Worlds Anthem)
2
Sam Smith, Kim Petras
Unholy
3
Khalid
Satellite
4
5 Seconds of Summer
Bad Omens
5
SG Lewis, Ty Dolla $ign, Lucky Daye
Vibe Like This
6
Robin Schulz, Mougleta
Rockstar Baby
7
Weezer
What Happens After You
8
Kid Cudi, Ty Dolla $ign
Willing To Trust
9
Rhys Lewis
Midnight
10
Tiziano Ferro
La Vita Splendida
11
Rosa Linn
Snap
12
Crush ft. J-Hope of BTS
Rush Hour
13
Seafret
Atlantis
14
Dylan
Nothing Lasts Forever
15
Tai Verdes
Two Sugars
16
AB6IX, Reiley
Moonlight
17
Blackpink
Shut Down
18
Fred again..
Danielle (smile on my face)
19
Noga Erez, Missy Elliott
Nails
20
Madonna, Tokischa
Hung Up
21
Yung Bleu, Nicki Minaj
Love In The Way
22
Noah Kahan
Northern Attitude
23
Daya
See You In My Dreams
24
JAWNY
adios
25
Ozuna
La Copa
26
Marco Mengoni
Tutti i miei ricordi
27
Luigi Strangis
Stai bene su tutto
28
Francesca Michielin
occhi grandi grandi
29
Fast Animals & Slow Kids feat Ligabue
Il tempo è una bugia
30
Coldplay
Humankind
31
Kali Uchis
No Hay Ley
32
Kane Brown, Katelyn Brown
Thank God
33
El Alfa El Jefe x BlueMoney x Chocoleyrol
Que No Remix
34
Romeo Santos, ROSALÍA
El Pañuelo
35
M-22 & Ella Henderson
Heartstrings
36
Meghan Trainor
Don't I Make It Look Easy
37
John Legend
Wonder Woman
38
Lewis Capaldi
Forget Me
39
Labrinth
Kill For Your Love
40
TSHA, Clementine Douglas
Dancing In The Shadows
41
Romeo Santos, Justin Timberlake
Sin Fin
42
Gorillaz, Tame Impala, Bootie Brown
New Gold
43
The 1975
I'm In Love With You
44
The Script
Dare You To Doubt Me
45
Rag'n'Bone Man ft. Ocean Wisdom
Circles
46
RAYE
Black Mascara
47
David Guetta & Bebe Rexha
I'm Good (Blue)
48
John Legend, Saweetie
All She Wanna Do
49
Beyoncé
Alien Superstar
50
Luude & Mattafix
Big City Life