Timeless Playlist, Week of July 4th

Çfarë duan më shumë vajzat? Nëse po pyesni veten nëse janë diamantet apo shopping, e keni shumë gabim. E harruat këngën ikonike “Girls Just Want To Have Fun”? Ja, po jua rikujtojmë ne gjatë kësaj jave…

Fillimi i kësaj jave shënon dhe datën 4 Korrik, Ditën e Pavarësisë në SHBA e nuk kishte si të mungonte dhe një projekt kushtuar kësaj dite të rëndësishme. Për këtë arsye Sufjan Stevens sjell “Fourth Of July”. Ju kujtohet shprehja e John Lennon “You may say I’m a dreamer, but I’m not the only one”? Epo, nuk është i vetmi që flet për ëndrrat dhe ëndrrimtarët. Dermot Kennedy sjell projektin “Dreamer”.

Mirëpresim gjithashtu “American Pie”. Prisni, le të mos keqkuptohemi. Jo flmin, por projektin e Jade Bird. Dhe meqë jemi tek filmat, “Minons: The Rise Of Gru” ka një nga këngët më interesante nga Jackson Wang, “Born To Be Alive”.

1
Calvin Harris ft. 21 Savage
New Money
2
The Chainsmokers, Bob Moses
Why Can't You Wait
3
RAYE
Hard Out Here
4
Muni Long
Cartier
5
Sufjan Stevens
Fourth Of July
6
Lava La Rue
Don't Come Back
7
Dermot Kennedy
Dreamer
8
Jade Bird
American Pie
9
Mr Eazi
Legalize
10
Goo Goo Dolls
Yeah, I Like You
11
Jackson Wang
Born To Be Alive
12
Willow Kayne
White City
13
Montell Fish
Love You More Than Me
14
jxdn
Beautiful Boy
15
THEY.
Comfortable
16
J-AX & Fedez
Vorrei ma non posto
17
Tiziano Ferro
Le Cose Che Non Dici
18
Måneskin
Lasciami stare
19
Lana Del Rey
Summertime Sadness
20
Harry Styles
Satellite
21
Sam Smith
Love Me More
22
GAYLE
abcdefu
23
Camila Cabello
Don't Go Yet
24
James Blunt
Champions
25
Cyndi Lauper
Girls Just Want To Have Fun