Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST

Timeless Playlist, Week of November 29th

Çfarë hitesh ndërkombëtare kemi përzgjedhur për ju këtë javë? Jeni kuriozë që t’i zbuloni?

Dy nga grupet më të mira të të gjitha kohërave, vijnë për ju këtë javë në Timeless Playlist. Bëhet fjalë për grupin Nirvana, i cili para pak kohësh u vë në qendër të polemikave për shkak të posterit të përdorur në albumin e tyre “Nevermind”. Ata vijnë me “Come As You Are”, që ne jemi të bindur që nuk ka brez që nuk e njeh.

Gjithashtu AC/DC na nderon me një prej hiteve të tyre të padiskutueshme, “Shoot To Thrill”. E si mund të mungonte mbreti i pop-it, Michael Jackson? Vetëm për kënaqësinë tuaj, edhe tonën gjithashtu, rivjen dhe njëherë në kujtesën tonë “Bad”.

Avril Lavigne mund të jetë për momentin disi larg vëmendjes, por dikur ajo ishte ndër këngëtaret më të preferuara të brezit të adoleshentëve. Çfarë kujtimesh ju sjell “Complicated”, që gjithashtu mund ta keni dëgjuar dhe si kolona zanore në disa filma?

Një performancë live e Benjamine Clementine gjatë sfilatës së Burberry, është e sigurtë që do t’ju prekë deri në palcë. Por “Adios” nuk është kënga e vetme e tij në këtë listë. Clementine vjen gjithashtu me “Jupiter”.

1
Labrinth ft. Emily Sande
Beneath Your Beautiful
2
Sasha
If You Believe
3
Montell Fish
Destroy Myself for You
4
Emily Browning
Sweet Dreams
5
Nine Inch Nails
Hurt
6
Jenny Lewis
Late Bloomer
7
BrainStorm
Maybe
8
Eurythmics
There Must Be An Angel
9
All-4-One
I Swear
10
Harry Styles
Falling
11
Martika
Toy Soldiers
12
Nirvana
Come As You Are
13
AC/DC
Shoot To Thrill
14
Benjamine Clementine
Adios
15
Benjamin Clementine
Jupiter
16
Avril Lavigne
Complicated
17
Michael Jackson
Bad
18
Eels
Novocaine For The Soul
19
Blood, Sweat & Tears
I love you more than you’ll ever know
20
Alt-J
Taro
21
The Libertines
Can't Stand Me Now
22
Arctic Monkeys
I Bet You Look Good On The Dancefloor
23
Cher Lloyd
Want U Back