Timeless Playlist, Week of October 25th

Në playlistën e këngëve më të mira që nuk njohin kohë, rikthehet sërish mbreti i popit, Michael Jackson, këtë herë me dy nga këngët e tij më të preferuara nga publiku, “Smooth Criminal” dhe “Man in the Mirror”. Gjithashtu rikthehet grupi 2 Farm, një prej bandave muzikore më të preferuara në fund të viteve ’90 dhe fillim të ’00, si dhe kanë qenë grupi hit i TAR Records.

Nga ana tjetër Santana na vjen në kujtesë me tingujt unike të kitarës së tij. Sa romantike, moderne dhe nostaligjike njëkohësisht. Grupi i njohur Duran Duran ka ardhur në një bashkëpunim me Tove Lo, të publikuar vetëm pak ditë më parë, të titulluar “Give it all up”.

Emra të tjerë që nuk kishin si të mungonin në këtë listë janë grupi ABBA, Diana Ross apo Rihanna. Gjithashtu një tjetër këngë që jemi të sigurtë që do ta dëgjoni e ridëgjoni sikur të ishte hera e parë, “Impossible” e Daniel Merriweather. Ne në TAR dimë që të zgjedhim gjithmonë më të mirën për dëgjuesit tanë.

1
Alanis Morissette
Hand In My Pocket
2
2 Farm
Dedikim
3
Ciara ft. Justin Timberlake
Love Sex Magic
4
Gotye ft Kimbra
Somebody that I used to know
5
Rihanna ft. Calvin Harris
We Found Love
6
Santana
Oye Como Va
7
2 Farm
Tradhetia
8
Daniel Merriweather
Impossible
9
Michael Jackson
Smooth Criminal
10
Mecna & Coco
La Più Bella
11
2 Farm
Te Etur
12
Josef Salvat
The Drum
13
ABBA
Just A Notion
14
No Rome
When She Comes Around
15
Paper Cup
Dexter
16
Gracie Abrams
Rockland
17
Diana Ross
All Is Well
18
Duran Duran, Tove Lo
Give it all up
19
Bonobo, Jamila Woods
Tides
20
Majid Jordan, Drake
Stars Align
21
Khalid
Present
22
Angèle
Bruxelles je t'aime
23
K-Ci & Jojo
Crazy
24
Michael Jackson
Man in the Mirror