Timeless Playlist, Week of October 18th

Timeless Playlist sjell për të gjithë dëgjuesit muzikën më të mirë dhe atë që nuk njeh kohë. Ndoshta kjo javë përmban hitet më të mira ndër vite, që çfarëdo moshe të keni, është e pamundur që mos t’i keni dëgjuar qoftë edhe njëherë. Nëse e keni parë filmin “The Mask”, nuk ju ka kaluar pa vënë re skena ku Jim Carrey këndon, që është njëkohëisht sa komike asjtu edhe mbreslënëse.

Run DMC, Red Hot Chili Peppers, Bee Gee dhe House of Pain kanë vendosur që të na bëjnë që të kërcejmë me hitet e tyre muzikore. Nga ana tjetër kemi dhe praninë e disa grupeve legjendare siç janë Nirvana apo Guns N’ Roses. Ju kishte munguar muzika e mirë dhe cilësore?

Një këngë ikonike e Gnarls Barkley, “Crazy” ju vjen dhe njëherë në kujtesë.  Ndër të tjera, këtë javë kemi një sërë artistësh të preferuar nga të gjithë ju, duke filluar nga John Legend në bashkëpunim me Ludacris “Tonight”, një këngë sensuale sa dhe romantike, Bob Marley me stilin e tij karakteristik dhe unik, Billy Porter, Finneas, si dhe nuk mund të lëmë pa përmendur bashkëpunimin kaq të përfolur mes Coldplay dhe Selena Gomez, të sapo publikuar.

Si gjithmonë Timeless Playlist mendon për të gjithë ju. Me përzgjedhjen tonë, ju sigurojmë që këto ditë vjeshte do të shijojnë më shumë.

1
RUN DMC
It's Tricky
2
Nirvana
Heart-Shaped Box
3
Radiohead
Climbing up the Walls
4
Fugees
Killing Me Softly With His Song
5
The Verve
Bitter Sweet Symphony
6
Red Hot Chili Peppers
Otherside
7
Fools Garden
Lemon Tree
8
Coolio
Gangsta's Paradise
9
Rage Against The Machine
Killing In the Name
10
Oasis
Don't Look Back In Anger
11
The Offspring
Come Out And Play
12
Guns N' Roses
Don't Cry
13
Blur
Song 2
14
Sugar Ray
Hold Your Eyes
15
Estelle feat. Kanye West
American Boy
16
John Legend ft. Ludacris
Tonight
17
Gnarls Barkley
Crazy
18
Mr.President
Coco Jamboo
19
Bee Gees
Stayin' Alive
20
Jim Carrey
Cuban Pete from The Mask
21
Gloria Gaynor
I Will Survive
22
The Doobie Brothers
Long Train Running
23
James Brown
Get On Up
24
House of Pain
Jump Around
25
Bob Marley
I Shot The Sheriff
26
Michael Kiwanuka
Beautiful Life
27
Lennon Stella
Fancy
28
Billy Porter
Children
29
James Blake, Slowthai
Funeral
30
Finneas
Love is Pain
31
Coldplay X Selena Gomez
Let Somebody Go