Fashion

Trendi më i ri i këtij sezoni nga pasarelat e modës: Çorapet deri te gjuri!

Çorape sportive, e thurur e ngrohtë ose transparente – ju takon juve të zgjidhni stilin që shkon më mirë me estetikën tuaj. Është një detaj që me një zgjedhje pak të menduar dhe strategjike të çorapeve, mund të lartësoni totalisht veshjen tuaj dhe t’i jepni një notë estetike, ndërsa në të njëjtën kohë të jeni të sigurta që këmbët tuaja nuk do ta ndiejnë të ftohtit.

Çorape najloni sportive, e thurur e ngrohtë ose transparente – ju takon juve të zgjidhni stilin që përshtatet më mirë me estetikën tuaj dhe këtë vjeshtë mos ngurroni të luani me këtë dukje dhe t’i jepni një prekje lozonjare kombinimeve tuaja të modës.

Në vazhdim të artikullit paraqesim disa ide se si t’i stiloni ato:

Çorape najloni transparente

Ndërsa deri vonë këmba e dukshme e najlonit ishte një krim absolut i modës, duket se era ka fryrë nga ana tjetër dhe befas është edhe më në trend. Pothuajse të gjithë ne i kemi këto lloj çorape në gatishmëri vetëm në këtë stinë vjeshte kur është shumë ngrohtë për ato të najlonit dhe ndonjëherë shumë ftohtë për çorape të shkurtra.

Çorape të thurura

Trikotazhet marrin gjithmonë pesë minutat e tyre të famës në fillim të mëngjeseve të ftohta të vjeshtës, kur preferojmë të mbështillemi me xhupin më të ngrohtë që kemi derisa të lind dielli.

Çorape klasike të bardha deri në gju

Kur keni dilema se cilat çorape të vishni, zona e sigurt janë çorapet e vjetra të mira të bardha. Këtë stil veshjeje kombinojeni ato me mokasinka, këpucë me platformë ose balerinka për një veshje totalisht elegante.