Fashion

Trendi më ‘in’ i momentit janë stolitë prej argjendi, 5 modelet që duhet t’i keni patjetër!

Për kaq shumë kohë, bizhuteritë prej argjendi kanë qëndruar, janë injoruar dhe lënë vetëm në kutitë e bizhuterive të paketës së modës, duke iu lënë vendin bizhuterive prej ari. Por bizhuteritë e argjendta po përjetojnë një ringjallje serioze këtë sezon. Sigurisht, ne kemi parë tashmë pantallonat e argjendta të bëhen një trend në Instagram, vetëm një nga mënyrat e shumta se si ngjyra metalike sundoi në pasarelë. Dhe tani, bizhuteritë prej argjendi po duken po aq tërheqëse. Është minimale, e hijshme dhe skulpturale, por gjithashtu duket klasike dhe funksionon edhe me elegancën e pasurisë së fshehtë Succession.

Nuk ka asnjë rregull që thotë se nuk mund të përzieni metalet tuaja. Argjendi dhe ari i kombinuar duken të stiluara, kështu që nëse ju urreni të hiqni dorë nga ari i markës tuaj të preferuar, por dëshironi të provoni një gjerdan varëse argjendi, byzylyk me rruaza, zinxhir ose një palë vathë huggie, merrni parasysh një hap të guximshëm dhe kombinojini ato së bashku.

Këto janë disa nga modelet e reja të bizhuterive prej argjendi që duhet t’i shtoni patjetër në kutinë tuaj të bizhuterive:

1. Varëse Pandora

2. Byzylyku Figaro Chain

3. Vathë rrumbullakë argjendi

4. Vathë me formë të çrregullt argjendi

5. Set byzylykësh prej argjendi