Celebrities Gossip Showbiz

Yjet e famshëm botërorë që mirëpritën bebe në vitin 2022!

Vitin 2022 e filluam me disa surpriza nga John Mulaney dhe Olivia Munn, si dhe të famshmet të cilat ishin shtatzënë si Kylie Jenner, Jennifer Lawrence, Ashley Graham dhe Julia Stiles. Këto janë disa foshnjat e famshme që mirëpritëm në 2022.

Adriana Lima dhe Andre Lemmers

Adriana Lima mirëpriti fëmijën e saj të parë me të dashurin Andre Lemmers, duke e bërë zyrtarisht supermodelen nënë të tre fëmijëve. Lima ka edhe vajzat Valentina, 12 vjeçe, dhe Sienna, 9 vjeçe, me ish-burrin e saj, Marko Jarić. Sipas revistës “People”, djali i Lima dhe Lemmers, Cyan Lima Lemmers, lindi në Santa Monica, Kaliforni, më 29 gusht. Një burim i tha botimit se emri i tij është “frymëzuar nga ngjyrat e bukura të ujit në të gjithë globin në destinacione si Maldive, Bahamas dhe Bora Bora”, duke shtuar:

Cyan është ngjyra mes jeshiles dhe blusë në spektrin e ngjyrave.

Burimi i tha gjithashtu People se “fëmija tashmë ka buzët dhe sytë e mamasë” dhe se “nëna dhe fëmija janë në shtëpi dhe të shëndetshëm”.

Khloé Kardashian dhe Tristan Thompson

Khloé Kardashian dhe Tristan Thompson mirëpritën fëmijën e tyre të dytë përmes një gruaje surrogate, raportoi “People” më 5 gusht. Vajza katër vjeçare e ish-çiftit, True Thompson, është zyrtarisht motra e madhe e një djali, megjithëse emri i tij nuk u bë i ditur menjëherë.

Post Malone

Post Malone mirëpriti një vajzë muajin e kaluar. Për revistën “People”, reperi 26-vjeçar e ndau me delikatesë lajmin kur i tha Howard Stern se ai “e puthi” “vajzën e tij” përpara se të shfaqej në emisionin radiofonik të Stern më 13 qershor. Ai ka treguar gjithashtu se e dashura e tij prej shumë vitesh është zyrtarisht e fejuara e tij.

Rihanna dhe A$AP Rocky

Ajo do të lindë një djalë! Sipas portalit “TMZ”, Rihanna dhe A$AP Rocky mirëpritën fëmijën e tyre të parë më 13 maj 2022. Edhe pse emri i djalit të tyre nuk është konfirmuar, ne e dimë se ai është një Dem!

Rosie Huntington-Whiteley dhe Jason Statham

Themeluesja e kompanisë kozmetike “Rose Inc.” ka sjellë në jetë fëmijën e saj të dytë me yllin e aksionit Statham, një vajzë të quajtur Isabella James Statham. Në njoftimin e saj në “Instagram”, Huntington-Whiteley zbuloi se vajza lindi më 2 shkurt.

Kylie Jenner dhe Travis Scott

Kylie Jenner dhe Travis Scott kanë mirëpritur fëmijën e tyre të dytë. Ndërsa detajet për emrin e foshnjës mbeten të panjohura për momentin…