Celebrities Film & Tv Showbiz

A është personazhi i Amber Heard në filmin e ri “Aquaman 2”?!

Filmi më i fundit i universit të DC, ‘Aquaman and the Lost Kingdom’, mbërriti në kinema dhe është prodhimi më i fundit në botën e superheronjve në ekranin e madh.

Në film luan, si gjithmonë Jason Momoa, por në film shfaqen fytyra të tjera të njohura. Një nga emrat më të diskutueshëm në kastin e filmit të James Wan është Amber Heard, e cila luan Mera-n dhe mungesa e së cilës në materialin promovues të filmit po komentohet shumë.

Ish-partnerja e Johnny Depp bëri bujë në vitin 2022 për shkak të gjyqit në të cilin ishte përfshirë, pikërisht pas marrëdhënies së saj me këtë të fundit, ku Depp doli në krye. Pas kësaj, Heard ishte në sy të uraganit mediatik, duke tërhequr shumë kritika dhe duke u bërë në qendër të ngacmimeve në rrjetet sociale, gjë që bëri që aktorja të ndryshojë stilin e jetës dhe të zhvendoset përkohësisht në Spanjë. Aty aktorja është munduar të vazhdojë përditshmërinë e saj.

Megjithatë, një nga polemikat më të komentuara në lidhje me gjyqin ka të bëjë me rolin e Heard në këtë film të fundit Aquaman. Ajo komentoi humbjen graduale të rëndësisë që pësoi me çdo skenar që i dilte:

Më dhanë versione të reja të skenarit nga të cilat kishin hequr skenat e veprimit të personazhit tim me një personazh tjetër. Ata hoqën shumë nga roli im. Ata hoqën shumë.

Heard aludoi për faktin se situata e saj personale ndikoi në karrierën e saj profesionale, duke lënë të kuptohet se personazhi i Mera-s nuk do të shfaqej dukshëm në këtë pjesë të re të ‘Aquaman’ si rezultat i këtyre polemikave. Në fakt, aktorja nuk shfaqet në materialin promovues.

Megjithatë, Heard mund të shihet në filmin e James Wan, i cili u mor në pyetje për këtë çështje. Pavarësisht gjithçkaje, regjisori nuk ka dashur t’i japë më shumë rëndësi dhe ka komentuar se “Këtë ua kam propozuar gjithmonë të gjithëve që në fillim”, duke iu referuar faktit se lajmi për humbjen e rëndësisë së personazhit të Mera-s ishte i parashikuar tashmë dhe aktorja e dinte tashmë për të.

Sido që të jetë, e vërteta është se Amber Heard ndoshta nuk do të vazhdojë në rolin e Mera-s në filmin e radhës të sagës, edhe pse duket se asnjë nga aktorët nuk do të shfaqet në filmin e radhës. DC dhe Warner Bros janë të prirur t’i hedhin një vështrim personazheve të tjerë, kështu që ndoshta do të jetë edhe hera e fundit që shohim Jason Momoa si heroin popullor të ujit.