Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Live From Tirana

Jemi në prag festash dhe Ardi Asllani na jep sugjerimet e tij si duhet të visheni dhe jo vetëm!

Sot në emisionin “Live from Tirana” ishte i ftuar në studio stilisti i njohur Ardi Asllani për të na folur rreth gjithçkaje që ka të bëjë me stilin, tendencat e këtij sezoni dhe jo vetëm. Duke qenë se jemi afër festave, çfarë na sugjeron Ardi në lidhje me ngjyrat që duhet të përqëndrohemi në veshje?

Po ndodh rikthimi i viteve 90, na ka bërë poliglot në modë sepse kemi shumë përzgjedhje. Pamë kopertinën e Chiara Ferragnit për “Vogue”, një miksim i këmishës së bardhë/klasike të burrave me fustanin me temina brenda me një lule të madhe. Që këtu e kupton që ka shumë zgjedhje. Mendoj që do dominojnë ngjyrat klasike si e kuqja por mendoj që duhet te ikim shumë larg këtyre zgjedhjeve sepse është bërë bajat njësoj si veshjet ‘oversize’. Sot gocat po e theksojnë më shumë belin dhe kjo po çon në një feminilitet të dukshëm. Është efekti i orës së rërës, dy trekëndëshat të vendosur me njëra-tjetrën që janë shpatulla, bel dhe vithe. Janë përmasat ideale 90-60-90 që po rikthehen dukshëm. Të shmangim veshjet ‘oversize’, ishin mirë deri në një moment të caktuar por që tani theksimi me rrip në bel me një veshje “oversize” është shumë i bukur.

Cila është stina e preferuar e Ardit?

Padiskutim që dimri. Më pëlqen dimri në Tiranë sepse është i butë, nuk është si dimri në New York. Pastaj në sezonin e dimrit ke më shumë mundësira për të eksperimentuar me ‘look’-un. 

Rikujtojmë se veshja e Kim Kardashian në ‘Met Gala’ bëri bujë të madhe. Si e komenton Asllani stilin e çuditshëm që ylli televiziv solli në eventin më të famshëm të modës?

E cilësova sikur Kim-i kishte shkuar në vakinë e fashion-it. Tema sivjet kishte lidhje me Amerikën që nuk shquhet për ndonjë stil, çdo gjë e marrin nga Europa. Nuk prisja asnjë gjë të madhe. Kur pash Kim-in ashtu thash i paska bërë qokën.